Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Sıhhi Tesisat ve Önemi

 

Evinizin ihtiyacı olan tesisat sayesinde duşunuza girer, çamaşırlarınızı yıkarsınız. Suyla ilgili tüm ihtiyaçlarınızı anlık olarak yapabilme imkanlarınız söz konusudur. Bu anlamda sıhhi tesisat ve önemi üzerinde durulabilir. Ancak bu tesisatın kurulumu, bakımı ve sonrasındaki gerekli olan hususları da önem arz eder.

Bu aşamada dikkate almanız gereken sıhhi tesisatı bütünüyle ele almak gerekir. Evinizin ve iş yerinizin temiz su girdileri, kombi ve dağal gaz hattı ile atık su borularının kurulumu, bakımı ve diğer ihtiyaçlarınızda Manisa Tesisat sizlere gereken desteği sunmanın mutluluğunu yaşıyor.

Evinizde bir duşa girdiğinizde ve sıcak suyun rahatlatıcı nabzını hissedebilirsiniz. Çamaşır makinesine bir sürü kirli giysi atın, biraz deterjan ekleyin ve her şeyin bir saatten kısa sürede temizlenmesi için bir düğmeye basın. Evet, ev tesisatını hafife almak kolaydır.

Ancak talep üzerine suyun mucizesi, bir şeyler ters gittiğinde veya bir tadilat projesi yeni besleme, tahliye ve havalandırma hatlarının kurulmasını gerektirdiğinde daha belirgin hale gelir. Birçok tesisat problemi, hatalı kurulum detaylarına kadar takip edilebilir. Neyse ki, sıhhi tesisat malzemeleri, prosedürleri ve tasarım ayrıntıları, lisanslı tesisatçılar ve çoğu inşaat departmanı tarafından kullanılan kapsamlı bir şekilde ele alınmaktadır. Bu aşamada Manisa Su Tesisatçısı sizlere gereken desteği veren kuruluştur.

Projenizi ister kendiniz yapın, isterseniz tesisat projesiyle uğraşıyor olun ister profesyonel bir tesisatçı ile çalışıyor olun, buradaki ayrıntılar, mevcut tesisat sisteminiz veya planlanan değişiklikler hakkında temel kararlar almanıza yardımcı olacaktır.

Ana Sistemler ve Nasıl Çalışırlar

Besleme hatları evin her yerinde kullanım için su sağlar.  Evlerin su almasının iki ana yolu vardır: bir kuyudan veya yerel bir su kuruluşundan. Bir şebeke suyu sağlıyorsa, eve giren ana besleme hattında bir su sayacı ve ana kesme vanası olacaktır. Bu anlamda yapılacak projelerde teknik bilgi ve projelerin hazırlanması uzman personellerimizce gerçekleştirilmektedir.

Mülk üzerindeki bir kuyudan su geliyorsa, kuyu pompası tarafından doldurulan büyük bir depolama tankı olacaktır. Depoyu besleyen boruda (kuyudan) ve su ısıtıcısını besleyen boruda ve evin farklı bölümlerine uzanan tüm soğuk su hatlarında bir kesme vanası bulacaksınız. Sıhhi tesisat sisteminizde suyun kapatılmasını gerektiren bir sorun olması durumunda, bu kapatma vanalarının nerede olduğunu bilmek ve onları erişilebilir durumda tutmak bu aşamada önemlidir.

Daha eski evlerde, besleme hatları tipik olarak bakır borulardan ve bakır veya pirinç bağlantılardan yapılmıştır. Daha yeni evlerin plastik besleme hatlarına sahip olma olasılığı daha yüksektir. Yeniden yapılanan eski evler genellikle bakır ve plastik tedarik hatlarının bir kombinasyonuna sahiptir.

Su arıtma sistemleri kirleticileri ortadan kaldırır

Belediye su kaynağından su alırsanız, sağlığa zararlı kirleticilerin giderilmesi için arıtılması gerekir.  Kuyu suyu arıtılmamıştır. Hangi su kaynağına sahip olursanız olun, güvenli olduğundan emin olmak için suyunuzu test etmeniz önemlidir. Bölgenizde “su testi” için yapılan bir arama, suyunuzu test edebilecek birkaç su arıtma şirketi ortaya çıkaracaktır.  Kuyu suyu bakteri, kimyasallar, mineraller veya radon ile kirlenmiş olabilir. Bu durumda sağlığınız tehlikede olabilir. Bu sebeple bu suların kullanımından önce testi ile arıtma işlemleri için Manisa Tesisat sizlerin ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

Belediye suyu da kirletici maddeler taşıyabilir. Bir su testi, demir gibi mineraller de dahil olmak üzere belirli kirleticileri belirleyecektir. Toksik olmasa da mineraller bir su ısıtıcısının ömrünü kısaltabilir ve yıkamada zorluklara neden olabilir. Bir su testinin sonuçları size ne tür su arıtmanın gerekli olduğunu söyleyecektir. Kuyu suyuyla, örneğin bakteri, radon ve mineralleri uzaklaştırmak için iki veya daha fazla tedaviye sahip olmak nadir değildir.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler