Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Petek Havası Nasıl Alınır?

Petek havası alınma işlemleri öncesinde canlanın kapatılması gerekmektedir. Kombi çalışırken hava alma işlemi yapılabilir. Hava alma işlemi sırasında kombi basıncının düşmemesine dikkat ediniz. Basınç düşerse su doldurma vanası açılarak manometrede üzerinden su basıncı ayarlanmalıdır. Peteklerde bulunan purjörlere tornavida yardımı ile açarak suyu boşaltın. Boşaltma işlemi sırasında kombi basıncının çok düşmesi sırasında kombi basıncını mutlaka ayarlayın.
 

Petek Havası Alma İşlemleri

Petek havası almak peteklerde ısınma işlemi gerçekleşmeme sonrasında yapılmaktadır. Peteklerin bir kısmı ısınıp bir kısmı soğuk olması Peteklerde hava olduğunu göstermektedir. Hava alma işlemi oldukça basit bir yöntemdir. Bir tornavida yardımı ile petek hava alma işlemi petek üzerindeki purjörün açılması ile gerçekleşir. Petek hava alma sırasında peteklerden bir miktar su gelecektir. Kombi basıncını ayarlayarak arızaya geçmesini engelleyin.
 

Manisa su tesisatçısı petek havası alma işlemleri için de başvuru yapabilirsiniz. Peteklerde oluşan havalar tesisatta kirlenme sonrasında da ısınma göstermez. Tesisat kaynaklı sorunlar arasında peteklerde hava oluşumu da görülmektedir. Peteklerde tıkanma oluşumlarına çözüm için tesisat yıkama yapılmalıdır. Petek kullanımında kirlenme ve tortu oluşumu da ısınmamanın en belirgin nedenleri arasında yer almaktadır. Petek içinde siyah su ve kirlenme sonrasında tesisat ısınma yapmaz. Tesisatçı yarasından petek temizleme işlemi yapılmalıdır. Bu işlem süresi yaklaşık 45 dakika ile 1 sat arasında değişmektedir. Daire ve petek büyüklüklerine göre süreler değişebilir. Tesisat yıkanması peteklerin daha verimli ısınmasını sağlamaktadır. Enerji tasarrufu sağlama konusunda da yardımcı olmaktadır.


 

 

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler