Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Sıhhi Tesisat Tamirini Ertelemenin Riskleri

Evinizde bir su tesisatı sorununuz olduğunu biliyorsanız, en kısa sürede çözmeye başlamalısınız. Ama bazen bu sorunlar ertenelir. Çoğu zaman, sorun o kadar açık değildir ve başlangıçta hayatınızı önemli ölçüde değiştirmez. Ancak zamanla daha da kötüleşeceğinden emin olabilirsiniz. Ve ne kadar uzun süre beklerseniz, onarım o kadar kapsamlı ve maliyetli olacaktır.

Küçük bir sızıntı tamamen kırılmış bir boruya dönüşürse, yığınla sorunla karşı karşıyasınız demektir . Bu yüzden tesisat efsanelerine kanmayın ve sorunu fark ettiğiniz anda bir profesyonel çağırın. Bunun neden böyle olduğunu açıklamak için bilmeniz gereken bazı riskleri sıraladık.

Sızıntılar

Sızıntılar en yaygın tesisat sorunlarından biridir ve insanların en sık erteledikleri sorunlardır. Ama bu yapabileceğiniz en büyük hatalardan biridir. Sızıntı bir anda büyürse ve evinizde küçük çaplı bir sel olursa duvarlarınız, zeminleriniz, mobilyalarınız, kişisel eşyalarınız bir saatten kısa sürede yok olabilir.

Su İsrafı

Saniyede bir damlayan tek bir musluk, her yıl 6000 litreden fazla suyu boşa harcar . Sadece çok fazla su israf etmekle kalmıyor, bu nedenle faturanız da her ay %10-20 artmasına yol açar. Bunun gibi küçük şeyleri düzeltmediğinizde, aslında önemli zararlar edersiniz.

Küf ve Küf Gelişimi

Sızıntıların evinize su faturanıza olan zarardan çok daha fazla zarar vermesi şaşırtıcı değildir. Sıhhi tesisat onarımlarını ertelemenin risklerinden en büyüğü, ailenizin sağlığına olan risktir. Tuvalet, küvet veya lavabonun çevresinde çok fazla nem varsa küf ve küfün ortaya çıkması ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Tüm bu nedenlerden ötürü Manisa Tesisatçı ile sıhhi tesisat sorunlarınıza ertelemeden hemen çözüm bulabilirsiniz.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler