Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Kombi Basıncı Nasıl Yükseltilir?

Kombi bar manometre adı verilen ve sağ tarafta konulan ufak gösterge üzerinden takip edilmektedir. Kombi içinde hava olup olmadığını gösteren bir sistemin parçasıdır. Kombilerde düzeni olarak 6 ayda bir kullanım sıklığına göre kombi var seviyesi yüksek ayara getirilmelidir. Ayar aralığı maksimum 1.5 civarında olmalıdır. Daha yüksek ayarda tutulması sağlıklı olarak çalışma göstermemesine ve su akıtmasına neden olacaktır. Bar seviyesinde oluşan basınç düşmesi genleşme tankın dan ya da tesisat kaçakları dan oluşur. Servis aranarak bu tür konularda bilgi alınarak yardım istenebilir. Kombi Basıncı yükseltme için sağ alt tarafta su doldurma musluğu bulunur. Bu musluğu açarak basıncın 1.5 sayısına kadar gelmesi sağlanır ve ardından kapatılır. Oldukça kolay işlemlerden biridir.

Kombi Basıncının Yükseltme İşlemlerinde Dikkat Edilecekler

Kombi bar basıncı genleşme tankın da hava olması ve tesisatta kaçak olmaması durumunda en az 4 sonra tekrar hava basılması gerekir. Yeni olarak kullanılacak kombilerde ise su basma için 6 ayda bir basma yeterli olacaktır. Su basma sırasında dikkatli olunması gerekir. Doldurma musluğunun tamamen kapatılması ve var aylarının 1.5 üzerine çıkmaması sağlanmalıdır. Fazla su basma kombi den su gelmesine neden olacaktır.

Kombi suyu kombinin düzenli olarak çalışması ve arıza vermemesi adına düzenli olarak kontrol edilmelidir. Su basıncında düşme olması durumunda hemen müdahale yapılmalıdır. Birçok hatanın ve arızanın kaynağı genel olarak var seviyesinde yaşanan düşüştür.

 

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler