Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

İyi Bir Tesisatçı Özellikleri Nasıl Olmalı?

Tesisatçı ev ve işyerlerinde sıhhi tesisat sistemlerinin kurulumu, bakımı alanında uzmanlaşmış kişilerdir. Tesisatçı; lavabo, banyo, musluk giderleri, klozet montajı, tuvalet taşının onarımı ve değişimi gibi ev içi alanlarda kullanılan donanımların kontrol edilmesi çalışabilir hale getirilmesini sağlar. İyi bir tesisatçı bu işi uzun yıllardır yapıyor olan, çıraklık dönemini atlatmış olan ve bu meslek üzerinde uygulama sahasında deneme-yanılma yöntemleri ile süreci ustalığıyla öğrenmiş olmalıdır. Sağlık durumu bu işi yapabilmeye elverişli olması gerekir. Bu mesleğe dair incelikleri algılayabilecek bilgisi bulunmalıdır. Yaşanabilecek problemlerin müdahale etme becerisi almış olduğu eğitim de bu alanda kendini geliştirmiş olması ile ilgilidir.

Başarılı Tesisatçı Nasıl Olmalıdır?

Alanında uzman ve başarılı çalışmalar gösteren tesisatçı özellikleri bu işteki maharetini ortaya koyar. Beden gücüyle yapılan bir iş olduğu için beş duyu organı aktif olarak çalışabilir ve bütün hastalıklara karşı dirençli bir bünyeye sahip olunmalıdır. El becerisi gerektiren bir iş olduğu için ustalık ve hüner noktasında bu el becerilerini iyi bir şekilde kullanabilmesi gerekir. Tesisat işlemleri yapılırken yeri geldiğinde kapalı alanlarda işlem uygulanması gerekebilir. İnşaat ortamlarında da çalışma gösterebilecek bir kapasite bulunmalıdır. Her ortamda rahatlıkla işini yapabilecek bir prensibi bulunmalıdır. Bu alanda belirli bir beceri bulunmasının ve el yatkınlığının yanı sıra son teknolojik ürünlerin kullanılabilmesi ve yenilenen cihazlara yaklaşım geliştirilebilmesi için sürekli olarak öğrenmeye açık pozisyonda bulunmalıdır. Bu anlamda çeşitli kurslar daha iyi bir şekilde teknik yönleri geliştirebilmek için eğitim sunmaktadır. Tesisat işlemlerinde kullanılacak her türlü malzemenin kullanım yerinin doğru olarak bilinmesi gerekir. Bu aletlerin ustalıkla kullanılması iyi bir tesisatçının özelliklerindendir. İşlerini planlı olarak yapabilen, titizlikle bu alanda işini sürdüren, acil durumlara hızlı ve pratik çözümler üretebilen bir tesisatçı ancak başarılı olabilir.

Manisa su tesisatçısı ev ve işyerlerinde tesisat alanlarının montajlaması, tamiri, bakım ve onarımı konusunda teknik destek hizmeti sunmaktayız. Bakım ve onarımı gerçekleştirilecek tesisat alanlarında oluşan problemlerin tespit edilmesi konusunda uzman ekip elemanları teknolojik cihazlar kullanarak alana müdahale etmektedir. Herhangi bir şekilde bölgesel kırılma veya dökülme gibi bir sürecin oluşumuna fırsat vermeden kameralı sistemler ile su kaçak tespiti yapılabilmektedir. Bunun yanı sıra tıkalı olan boruların açılabilmesi ve problemli alanın tespit edilebilmesi de akustik dinleme sistemi kullanılmaktadır. Özel bir robot sayesinde tıkanmış boruların en uzak noktasının tek bir bölgeden yapılan müdahale ile açılabilmesi ve alanın kırılmasına gerek kalmadan ekstra maliyetlerden uzak bir şekilde işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlamaktayız.

 

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler