Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Su Tesisatı Kaçakları Neden Oluşur?

Evimizin can damarı konumundaki su tesisatları temiz su boruları ve pis su giderleri gibi bölgelerde su kaçağının oluştuğunu ortamın nemlenmesi, kötü kokuların yayılması ile anlıyoruz. Özellikle duvarlarda oluşan nem sonrası kabarmalar kendisini gösterir. Bu aşamada su tesisatı kaçakları neden oluşur sorusuna uzman ellerden yanıt almak en doğru adım oluyor. Manisa Tesisat olarak sizlere kaçağın oluştuğu yerin tespiti ile neden oluştuğu hakkında ayrıntılı bilginin yanında yılların verdiği tecrübe ile kesin sonuç alabileceğiniz çözümler sunuyoruz.

Su Kaçağı Neden Olur?

Sizin ve sevdiklerinizin sağlığı açısından sürekli vaktinizi geçirdiğiniz dairenizde ve iş yerinizde temiz su ve pis su giderlerinde meydana gelen kaçaklar hızlıca giderilmesi gerekir. Temiz su kaçağında daha çok koku olmamasına karşın uzun vadelerde alt katlara kadar uzanan kaçaklar duvarlarda nemlilik oluşturur ve sonrasında da kabarmalara neden olur. Geleneksel yöntemler ile su kaçağının bulunması için bazı bölgelerin yıkılması, kazılması gibi önemli tahribatlara neden olabilir. Bu durumda su kaçağının nereden kaynaklandığına dair tespitin yapılmasında kameralı ve cihazlı su kaçağının bulunması Manisa su tesisatçısı olarak uzman personellerimiz tarafından gerçekleştiriliyor.

Su kaçağının oluşmasına neden olan hususun ortadan kaldırılması daha sağlıklı bir ortamda sevdiklerimizle mutlu yaşamayı zorunlu kılar. Özellikle pis su kaçaklarının vermiş olduğu rahatsız edici kokunun yanında sağlık açısından oluşan hususlar sizlerin kaliteli yaşam hakkınızın önüne geçer. Bu gibi durumlarda Manisa ilinde yaşayanlar için kısa vadede hızlı, ekonomik ve doğru çözümler sunmayı hedefledik. Bizler 7-24 ihtiyaç duyulan zaman diliminde sıhhi tesisat hizmetleri, tıkalı boru ve tuvalet borusu açma gibi hizmetlerde sizlere destek veriyoruz.

Tesisattaki Su Kaçaklarının Nedeni

Oluşan su kaçaklarının en büyük nedeni işçilik hatalarıdır. Tesisatın döşenmesi sırasında meydana gelen küçük hatalar ileriki dönemde kaçaklar ile büyük soruna neden olabilir. Bunun yanında kullanılan malzemenin kalitesi de önemlidir. Uygun fiyatlı olması nedeniyle özellikle müteahhit firmalarca kalitesi düşük malzemelerin kullanılması da su kaçağının oluşmasında başka bir nedendir. Su tesisatında dolaşan akımın basıncında ani yükselmeler de tesisatta kaçağın oluşmasına neden olur. Bunun yanında dış etkenler ile tesisatın zarar görmesi de kaçakların başlıca nedenleri arasında gösterilebilir. Diğer bir nedende uzun süre kullanılan tesisatların miadını doldurması olarak görülebilir. Ömrünü yitiren tesisatlar zaman içerisinde zayıflar ve belli noktalardan su kaçırmaya başlar. Bu su kaçakları da zaman içerisinde artarak devam eder.

Su Kaçaklarında Alt Yapının Önemi

İkamet edilen bölgede yaşamın kaliteli ve sorunsuz olması için altyapısına da önem verilmelidir. Bu anlamda atılacak adımlar sizleri uzun süreler mağduriyet oluşturmadan yaşama imkanı verir. Altyapıların oluşmasında alacağınız destek sizlerin sonraki dönemlerdeki karşılaşacağınız sorunlar açısından önem arz eder. Altyapıda meydana gelen kaçakların yüzde doksanı bu altyapılarda yapılan hatalardan kaynaklandığı için tesisatın yapımı, hazırlanması ve sonuçlandırılması uzman eller tarafından yapılması gerekir. Planlamada kullanılacak malzemelerin iç ve dış çapı ile et kalınlığı ve basınç değerleri dikkate alınmalıdır.

Yaşama alanınız içerisinde su kaçakları eşyalarınıza ve alt yapınıza zarar vermektedir. Kaçaklar özellikle alt katlara ineceğinden alt komşunuzun da yaşamına müdahale etmiş olur. Kaçakların oluştuğu bölgeden itibaren seramik ve fayans döşemelerinin zarar görmesi, patlaması, yerlerinden çıkması sonrasında ise ahşap zemine zarar vermesi gerçekleşir. Evinizin dolapları ve ahşap döşemelerde kabarır ve kullanılamaz haline gelir. Bu gibi olumsuz sonuçların önüne geçilmesi açısından da bu hizmette tecrübesi olan uzman ellerden Manisa Tesisatçı mühendislerinden destek almak önemli bir husus oluyor.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler