Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Petek Bakımı ve Temizliği

Çok uzun süreler kullanılmasa dahi evimizdeki kombi ve peteklerin de temizliğe ihtiyacı bulunur. Üstelik bu temizlik bizlerin ısınmasında ve cep ekonomisinde de önem arz ediyor. Farklı bakış açısı sunanlar olsa petek temizliği önemli bir husustur.

Petek Temizliği Enerji Tasarrufu Sağlar

Kullanılan kombi ve peteklerimiz zaman içerisinde tıkanmalar yaşamaya başlar. Tesisat ilk döşendiği esnada da kullanıma başlanması ile tesisat içerisindeki inşaat artıkları ve tozlar da petek tesisatlarında tıkanmalara neden olmaktadır. Bunun gibi tıkanıklığa açan yabancı malzemeler tesisattan, peteklerden temizlenmesi içerisindeki suyun daha rahat dolaşması, dolaşım esnasında peteğin her yerine suyun ısı vermesi, dolayısıyla daha iyi ısınma ve daha çok ekonomi anlamına gelecektir. Bu sebeple petek temizliği ile kombi bakımının da yapılması önem arz eder.

Kombi Bakımı ve Petek Bakımları

Manisa Tesisatçı olarak bizler kombi temizliği ile petek temizliğini kullanmış olduğumuz kimyasallar ile en iyi hale getiriyoruz. Tesisat içerisindeki yabancı maddeler zamanla kombi içerisinde bulunan filtrede tıkanma yapar. Hatta tam olarak tıkalı olmadığı dönemlerde tıkır tıkır bir sesin geldiğini duyabilirsiniz. Bu durum tesisatınızda pislik olduğu ve kombinize kadar geldiği, filtrede sürekli basınç ile vurduğu için ses çıkarmasından kaynaklanmaktadır. Aynı zamanda uzayan süreçlerde bu durum kombinizin de arızalanmasına, motorunun yanması gibi maddi zararlar açmasına neden olur.

Bizler petek temizliği için öncelikli olarak tesisattaki suyu boşaltarak işleme başlıyoruz. Burada kombimizi de açtıktan sonra filtresini temizleyerek tesisata içerisinde ilaçla birlikte tekrar su vererek tesisatı çalıştırma yoluna gidiyoruz. Bu durumu birkaç kez tekrarlayarak tesisattaki tıkanıklık ve diğer kapalı yerlerin açılmasını sağlıyoruz. Kullanmış olduğumuz malzemeler ile birlikte bir anlamda kalorifer tesisatınızın nefes almasını sağlıyoruz. Bu aşamadan sonra da petekleriniz ve tesisatınız ile kombinizi de uzun yıllar kullanmış oluyorsunuz.

Petek Temizliği Yapılmalı mı?

Petek ve kombi temizlikleri için şehir efsanesi olmuş kanılar bulunmaktadır. Petek temizliğinde kullanılan malzemelerin petekleri zayıflattığı, delinmeler olduğu ve uzun sürelerde kullanılmaz hale geldiği gibi kanılar vardır. Bu sebeple temizliğin gereksiz olduğuna dair söylemlere inanılmamalıdır. Enerji tasarrufu yaptığı ve evinizin daha iyi ısındığı gerçeği bulunmaktadır. Bu sebeple Manisa Su Tesisatçısı olarak bizler tamamen alt yapısını hazırladığımız tesisatlarda dahi temizlik yapma yoluna giderek müşterimize en doğru hizmeti vermeye gayret gösteriyoruz. Bu anlamda ihtiyacınız olan hususlarda da teknik olarak destek vermek bizleri memnun eder.

Tesisatınızdaki Dolaşım Nefes Alacaktır

Petek temizliği ile kombi bakımı yaptıran müşterilerin geri dönüşleri de pozitif yönde olmaktadır. Bu çerçevede sizlerinde yaptıracağı temizlik sizlere olumlu yarar sağlar. Nitekim tesisata bağla olarak peteklerin içerisindeki boşluk alanlarda zamanla çamurlar, kireçler, plastik boru parçaları gibi yabancı cisimler bulunur. Bu cisimler suyun gidiş kısmını kapatır ve suyun dolaşımını engellediği gibi peteğinde ısınmasını dolayısıyla da eviniz ve odanızın ısınmasını engellemeye başlar. Bu sebeple de mutlaka petek temizliğinin belli süreler içerisinde yapılması önem arz eder.

Manisa Tesisatçı olarak bizler uzun yıllardır evinizin ve iş yerinizin alt yapısı ile temiz su, pis tesisatı ve kombi doğal gaz tesisatınız için hizmet veriyoruz. Burada kazanmış olduğumuz deneyim ve tecrübeler ile sizlere daha iyi hizmet vermenin sevincini yaşıyoruz. Manisa ve ilçelerinde tesisat ile ilgili yaşadığınız sorunlar ve diğer hususlarda 7-24 nöbetçi tesisatçı olarak çalışıyor ve müşterimizin ihtiyacı olduğu zaman diliminde hizmet vermenin mutluluğunu yaşıyoruz. En hızlı en ekonomik çözümler sunmayı hedefleyen Manisa Su Tesisatçısı sürekli yanınızda.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler