Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Gider Temizliği İçin Önemli İşaretler

Bir musluğu açtığınızda veya tuvaleti sifonu çektiğinizde, suyun musluktan çıkmasını ve giderden aşağı doğru akmasını beklersiniz. Ancak tahliye gideri tıkanırsa kötü sonuçlarla karşılaşabilirsiniz. Lavabonuzu, tuvaletinizi veya duş giderinizi temizlemek için bir tesisatçıyı ne zaman arayacağınızı bilmek için birkaç noktayı takip edebilirsiniz.

Yavaş tahliye: Sıhhi tesisat armatürleri sebepsiz yere yavaş akmaya başlamaz. Saç, sabun köpüğü, yağ ve yabancı cisimler tıkanmaya neden olabilir. Lavabonun bir tıpası varsa, onu dışarı çekmeyi ve ona yapışan pislikleri çıkarmayı deneyin. Bu, tahliyenin tekrar sorunsuz bir şekilde akmasını sağlamak için yeterli olabilir. Değilse, daha inatçı tıkanıklıkları gidermek için bir tesisatçının yardımına ihtiyacınız vardır.

Birden çok tıkanıklık: Yalnızca bir lavabo yavaşsa, tıkanıklık muhtemelen yüzeye yakındır ve bunu kendiniz temizleyebilirsiniz. Bununla birlikte, birden fazla lavabo aynı anda yavaş yavaş boşalmaya başlarsa, tıkanıklık muhtemelen kanalizasyon hattının aşağısında bir yerdedir ve ulaşılması daha zordur. Bu tür tıkanıklığı gidermek için bir tesisatçının profesyonel araçları gerekebilir.

Duran su: Yavaş bir tahliyeyi görmezden gelirseniz, sonunda sorun büyüyecektir. Bu ciddi bir tıkanıklık olduğu ve tıkanıklık giderilene kadar o sıhhi tesisat armatürünü tekrar kullanamayacağınız anlamına gelir.

Kötü kokular: Lavabonun yanındaki çöpten veya kirli bulaşık yığınından gelmiyorsa, giderden kötü kokular geliyor olabilir. Bu, kanalizasyonda bulunan atıkların veya lağım gazlarının içinden sızdığının bir işaretidir. Her iki durumda da, sorunla gecikmeden ilgilenmelisiniz.

Tüm gider tıkanıklığı işaretleri için Manisa tesisatçı yardımı alabilir ve hızlı çözümler bulabilirsiniz.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler