Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Kırmadan Dökmeden Su Kaçağı Tespiti

Kamera Sistemleri İle Görsel Su Kaçağı Keşfi

Su kaçağı sorununun tespiti oldukça zor bir süreçtir. Özellikle evlerde yaşanan su kaçakları, zarar gören alanların bulunmasını oldukça zorlaştırır. Bu gibi durumlarda profesyonel bir yardım almak gerekmektedir. Kırmadan ve en hızlı şekilde su kaçağı tespiti sağlamak için kamera sistemleri kullanılabilir.

Kamera sistemleri sayesinde, evlerdeki su kaçağı problemleri görsel olarak tespit edilebilir. Bu yöntem ile su kaçağı noktası hassas bir şekilde belirlenebilir. Böylece herhangi bir alanın zarar görmesi engellenir. Kamera sistemi ile yapılan su kaçağı tespiti oldukça pratiktir ve işlem süresi kısalır.

 • Kamera sistemleri su kaçak tespiti için en doğru yöntemdir
 • Herhangi bir alanın zarar görmesi engellenir
 • İşlem süresi oldukça kısadır

Profesyonel su tesisatçıları bu yöntemi sıklıkla kullanmaktadır. Uzman ekipler, kamera sistemi ile görüntü alarak tüm su kaçağı sorunlarını anında tespit edebilir. Kamera sistemi kullanılarak yapılan su kaçak tespiti, size hem zamandan hem de kısıtlı bütçelerinizden tasarruf etmenizi sağlar.

Su Kaçağı Tespiti

Yöntemleri

Kamera Sistemi İle Görsel Su Kaçağı Keşfi

Evlerdeki su kaçağı noktalarını tespit etmek için kullanılan en doğru yöntemdir.

Profesyonel Su Tesisatçıları İle Nokta Atışı Tespit

Uzman ekipler tarafından kullanılan yöntemdir ve doğru sonuç alınmasını sağlar.

Termal Kameralarla Su Kaçağı Bulma

Termal kameralar ile su kaçağı noktası hassas bir şekilde belirlenir.

Profesyonel Su Tesisatçıları İle Nokta Atışı Tespit

Su kaçağı problemi yaşayanlar bilirler ki, bu oldukça can sıkıcı bir durumdur. Evlerde, iş yerlerinde veya bahçelerde su kaçağı oluşması durumunda, maddi hasarlar meydana gelebilir. Bunun yanı sıra su kaçakları, zamanla çürüme, küf, kötü koku ve sağlık problemlerine sebebiyet verebilir. Bu nedenle su kaçağı tespiti, en kısa zamanda yapılmalıdır. Ancak, su kaçağı tespit ederken, çevreye zarar vermeden, kırıp dökmeden yapılması gerekmektedir.

Profesyonel su tesisatçıları, su kaçaklarını en doğru şekilde tespit edebilen kişilerdir. Kullanacakları özel cihazlar sayesinde, su kaçaklarının nerede olduğunu nokta atışı şeklinde tespit edebilirler. Böylece, gereksiz yere kırma ve dökme işlemine gerek kalmadan, sadece sorunlu bölgeye müdahale edilebilir. Bu da, hem zaman hem de maddi açıdan tasarruf sağlar.

 • Su kaçağı bulma işlemi yapılırken, kullanılan bazı cihazlar şunlardır:
  1. Elektronik dinleme cihazları
  2. Boru kameraları
  3. Termal kameralar

Bu cihazlar, su kaçağının bulunmasında oldukça etkili olmalarının yanı sıra, kırmadan dökmeden yapılabilmesi açısından da önemlidir. Bu nedenle, evlerimizde, iş yerlerimizde veya bahçelerimizde su kaçağı problemi yaşandığında, öncelikle profesyonel su tesisatçıları ile iletişime geçmek faydalıdır.

Eğer bir su kaçağı problemi ile karşı karşıyasınız ve ne yapacağınızı bilemiyorsanız, profesyonel su tesisatçılarından yardım alabilirsiniz. Hem doğru tespit yaparak hem de kırmadan dökmeden sorunu çözmeleriyle size zaman kazandırabilirler.

Termal Kameralarla Su Kaçağı Bulma

Su Kaçağı evlerimizde karşılaştığımız sorunlar arasında en stres vericisi. Kısa zamanda müdahale edilmediğinde ciddi su hasarlarına yol açabilen su kaçağı, zamanında tespit edilerek kırmadan çözülebiliyor. Ama su kaçağı tespiti, uzmanlık gerektiren bir işlem.

İşinde uzman su tesisatçıları, su kaçağına neden olan sorunun yerini tespit ederek, müdahaleyi gerçekleştiriyorlar. Gelişen teknoloji sayesinde, işlerine

 • daha hızlı,
 • daha kesin
 • ve daha az işgücü harcayarak

Termal kameralar sayesinde çözüm üretebiliyorlar. Termal kameralar, görüntüleme özelliğine sahip oldukları gibi aynı zamanda su kaçağının yoğun olduğu bölgeyi ısıtarak o bölgedeki sıcaklık farklılıklarını tespit edip su kaçağına neden olan sorunun yerini tespit edebiliyor.

Daha önceden yapılan tespitlerde

Çözümler

Ev sahipleri, su kaçağının yerini şişmanlatarak tespit eder.

Kazarak dökerek tespit ederek çözüm üretirler.

Eski yöntemler nedeniyle günlerce evde kırma, dökme işlemi gerçekleşir.

Termal kameralar kullanılarak, kısa sürede ve kırmadan çözüm üretilebilir.

Evinizin herhangi bir yerinde su sızıntısı olduğunda, sağduyulu davranarak, soruna kısa sürede müdahale edebilmeniz mümkündür.

Fakat, sorunun büyüklüğü hakkında hiçbir fikriniz yoksa, profesyonel yardım almanız en sağlıklı tepki olacaktır. Evinizdeki su kaçağı tespiti konusunda uzman su tesisatçıları, son teknoloji kullanarak, sizi kırmadan su kaçağı sorununuzdan kurtarıp huzur dolu bir ev yaşamınıza kavuşturacaklardır. Manisa Tesisat, kırmadan dökmeden kaçak tespiti noktasında uzman kadrosuyla hizmetinizdedir.

 

Sayfamızı Paylaşın

Su Kaçağı Tespit


Etiketler