Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Tıkalı Lavabo Açma Yöntemleri

Tıkalı lavabo açmak insanları çok yoran ve günlük hayatını kalitesizleştiren bir durumdur. Sürekli lavaboların tıkanması ve suyun gitmemesi bir süre sonra giderden gitmeyen kirli sular sayesinde kötü koku yaratabilir. Bununla birlikte sürekli lavabo açmaya çalışılır.

Lavabo Nasıl Açılır?

Tıkalı gider açma için çok çeşitli yollar vardır. Bu yollar genelde tıkanmış ve su birikmiş olan lavaboda kullanılmaktadır. Fakat bu yöntemler kalıcı değildir. Sadece o anlık açar, birkaç gün sonra yeniden lavabolarda tıkanmalar gözlemlenir. Bu sebeple iyi bir donanıma sahip su tesisatçıları ile irtibata geçip kesin çözüm yoluna başvurmak gerekir.

Tıkanmış lavabolar için özel cihazların kullanılması gerekir. En etkili lavabo açma yöntemi budur. Kurumsal olan firmalar ilk olarak tıkanan lavaboların içerisini kameralı görüntüleme cihazı kullanılarak tıkanıklığın büyüklüğü gözlemlenir. Sadece robot cihaz kullanıldığı zaman lavabo temizlendikten sonra boruya atıklar yapışabilir. Bu sebeple kameralı görüntüleme cihazı kullanılarak yapışan atıklar da temizlenir.

Lavabo açma yöntemleri de her lavaboda aynı değildir. Çünkü tıkanma nedenleri ve yerleri farklılık gösterir. Bu sebeple ilk olarak neden tıkandığı tespit edilir. Daha sonra özel cihazlarla tıkanıklığı açma işlemine geçilir. Manisa tesisatçısı kullandığı özel cihazlarla lavabonun neden tıkandığını hemen tespit ederek hangi açma yolunu belirler. Tıkanıklık birden fazla yerde varsa oralara da kamera ile bakıldıktan sonra tıkanıklık açma işlemlerine geçilir. 1 kere temizleme yapıldıktan sonra bir daha görüntülenerek kalan atıklar ve tıkanıklar temizlenir.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler