Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Musluğun Sızdırmasına Neden Olan Nedir?

Musluk tamiri, evinizin verimliliğini tekrar rayına sokmanın en iyi yoludur. Ancak bunu yapmadan önce, musluğunuzun sızdırmasına neyin sebep olabileceğini merak ediyor olabilirsiniz. Ne tür bir lavabonuza sahip olduğunuza ve nerede yaşadığınıza bağlı olarak, birkaç önemli faktör bu tür bir tesisat sorununa neden olabilir.

Hasarlı Mekanik Sistem

Lavabonuz, birçok farklı bileşene sahip sofistike bir cihazdır. Uzun süredir aynı eviyeye sahipseniz, bu parçalar yıllar içinde kaçınılmaz olarak aşınır ve hasar görür. Ve bunun yol açtığı ilk şeylerden biri, musluktan bir sızıntıdır.

Armatürünüzü değiştirerek bu sorunu çözebilirsiniz. Kartuş muslukların ise sonunda değiştirilmesi gereken kendi parçaları vardır. Lavabolar farklı şekilde inşa edilmiştir ve her birinin kendi gerginlik alanları vardır.

Ne tür bir lavabonuz olduğundan emin değilseniz, endişelenmeyin! Manisa Tesisatçı bir profesyonel olarak, herhangi bir marka veya model için bir musluk onarımı yapmak için tam donanımlıdır.

Su Basıncı Sıkıntıları

Evinizdeki su basıncı, esas olarak belediye tarafından belirlenir. Tepelerin yakınında yaşıyorsanız veya yüksek binalarla çevriliyseniz, aldığınız suyun çevrenizi hesaba katmak için daha yüksek bir basınçta olması için olanak bulunur. Bu duş için güzel olsa da musluklar için pek iyi değildir.

Yeterince güçlü su basıncınız olduğunda, sıhhi tesisat sisteminizde bir basınca neden olabilir. Bu, suyun doğal akışını bozar ve onu evinizin etrafındaki musluklar gibi başka kaçış yolları bulmaya zorlar.

Yüksek su basıncınız tedavi edilmezse, borularınızı gerçekten çatlatabilir ve daha büyük bir sızıntıya neden olabilir. Bu nedenle, bir şeyler damlamaya başladığında, bir an önce bir tesisatçıyı çağırmak iyi olacaktır.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler