Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Mutfak Lavabosundan Neden Kötü Koku Geliyor?

Mutfağınızda gizemli, hoş olmayan bir koku mu var? Temizlik yapmaya rağmen bu koku ortadan kalkmıyorsa kokunun kaynağının öncelikli bulunması gerekir. Mutfak lavabonuzu öncelikle kontrol etmelisiniz.

Evyeniz, evinizdeki en çok işlev gören sıhhi tesisat cihazı olabilir. Mutfak lavabonuzun borularına yiyecek veya yağ bulaştığında çürümeye başlar. Çürüyen yiyecekler veya diğer kalıntılar korkunç kokular üretebilir ve bakteri ve haşereler için üreme alanı haline gelebilir. Mutfak lavabosunun giderine düşen şeyler birikebilir ve şaşırtıcı derecede hızlı bir şekilde kokmaya başlayabilir. Mutfak lavabonuzda temizleyemeyeceğiniz ekşi bir koku varsa bu durumda birkaç şey yapabilirsiniz.

Mutfak lavabonuzun giderine yemeklik yağlar dökerseniz, giderin kenarlarında, atıkta veya alt boruda donabilir. Ardından, yağ ayrışmaya ve düşen diğer kalıntıları biriktirmeye başlar. Böylece baş edilmez bir çürüyen koku lavabodan mutfağınıza geri döner.

Mutfak lavabonuz çürük yemekten çok lağım gibi kokuyorsa, giderinde bir sorun olabilir. Bir mutfak lavabosu gideri, lavabonun hemen altındaki 'P' veya 'U' şeklindeki borudur. Bunun görevi, kanalizasyon gazının borulardan evinize geri dönmesini önlemektir.

Genellikle lağım kokusu, lağım gazını engelleyen kısımdaki suyun buharlaştığı anlamına gelir. Lavabo bir süre kullanılmadıysa bu olabilir. Durum buysa, yapmanız gereken tek şey lavaboyu çalıştırmak ve suyun gidere dolmasına izin vermektir.

Bu tür sorunların yanında farklı nedenlere bağlı olarak da mutfağınızdan kötü kokular gelebilir. Manisa tesisatçı yardımı ile kötü kokuları gidermek için destek alabilirsiniz.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler