Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Sık Karşılaşılan Kombi Hataları Neler?

Kombi hataları tespit edildiğinde servis çağırmadan kombinin arızalanma sebebi kolaylıkla giderilebilir. Bazı durumlarda teknik bilgi gerektiren bu süreç bu alanda uzman kişilerin uygulayacakları çözüme yönelik işlemler ile ancak tamir olabilir. Kombide oluşabilecek arızaların giderilmesi farkında olmadan yaşanabilecek kaçak ve sızıntı problemlerinin önlenebilmesinde büyük bir katkı sağlayacaktır. Soğuk havalarla beraber aktif bir şekilde kullanılmaya başlanan kombinin sağlıklı bir şekilde çalışmasına engel olan arızalar oluşabilir. Kombide oluşacak olan arızaların pek çok sebebi iç mekanizmaları başta olmak üzere dışarıdan yaşanabilecek faktörlerden de kaynaklanabilmektedir. Bazen kullanıcı hatasından dolayı da sıkıntı ve problemler yaşanabilir.

Sıklıkla Karşılaşılan Kombi Hatası Sorunları

Kombi sorunu ısınma ve sıcak suya erişme de problem yaşanmasına neden olacaktır. Kombilerde sıklıkla karşılaşılan arızaların nedenleri düzenli bakımının yapılmamasından kaynaklanır. Bazen kurulum aşamasındaki aksaklıklar da bu nedenlere kaynaklık oluşturur.

  • Kombi peteğinde oluşan ısıtma problemi
  • Filtre alanında yaşanan tıkanmalar
  • Radyatörlerin hava alımı problemi
  • Kombi devre atması
  • Petek hasarı

Çözüme kavuşturulduğunda sıcak suyun tüm odalara erişmesi kolay hale gelecektir. Bazen kombi çalışırken kendi kendine devre atma durumu yaşar. Bu kombinin üzerindeki ışığın bir anda yanıp sönmeye başlaması ile fark edilebilir. Böyle bir durumun yaşanmasının nedeni peteklerde yaşanan bozukluk, filtre alanlarındaki tıkanıklık gibi sebepler olabilecektir.

Manisa kombi tesisatçı aktif kullanımda bulunulan ev veya iş yerindeki kombinin yanlış kullanımdan mekanizmasal veya dış etkenlerden kaynaklı olarak problem yaşanan kombinin tamiratında hizmet sunmaktadır. Karşılaşılabilecek problemlerin teknik yöntemlerle düzeltilebilmesi uzun yıllar kombiden faydalanabilmeyi ve daha kaliteli verim alabilmeyi sağlar.

 

 

 

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler