Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Bozulmuş Musluk Nasıl Değiştirilir?

Bozulan musluk değişimi kimi zaman kullanıcılar tarafından kimi zamanda tesisatçılar tarafından yapılan işlemlerden bir tanesidir. Evlerde musluk bozulması sorunları sıklıkla oluşmaktadır. Sürekli kullanılan ürünler arasında olan musluklarda bozulmalar sonrasında yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir. Kullanıcı bilgisi dışında ise işlemlerin tamamlanması için tesisatçı çağrılması gerekmektedir. Tesisata ve alana daha fazla zarar vermemek adına bilgi dışında olan tüm tesisat işlemleri için Manisa tesisatçı çağrılmalıdır.

Bozulan Musluk Değişimi Nasıl Olmalıdır?

Musluk değişimi oldukça basit görünen ancak çoğu zaman bilinçsiz değiştirmeler sonrasında yapıya ve alana zarar verilmesine neden olan uygulamalardır. Muslukların aşırı kullanım sonrasında eskimeye başlaması ve yıpranması ile birlikte aniden patlama ve musluklarda bozulmalar meydana gelebilir. Musluk değişimi öncesinde eve giren suyun girişinin kapatılması gerekmektedir. Damlatma ve patlama sonrasında musluk tamirleri tesisatçı tarafından hızlıca yapılmaktadır. kolay ve basit olarak tanımlanması yanlış işlemlerden biridir.

Musluklar en çok kullanım yapılan ve her türlü su girişinin sağlandığı mekanizmalardır. Bir muslukta bozulmanın birçok nedeni vardır. Yıllar içinde paslanma ve eskime görülebilir. Bu tür durumlarda eskiyen ve su akıtan muslukların su faturasına zarar vermemesi için değişimi gereklidir. Değişmeyen ve bekletilen musluklar evde kimsenin olmaması durumunda patlayarak daha büyük tehlikeler yaratabilir. Tesisatçı çağırarak mutlaka musluk değişimi yapılmalıdır. Yeni parça takılması önerilir. Tamir edilme sonrasında tekrar aynı sorunlar oluşacaktır. Bu nedenle bozulan muslukların tesisatçı tarafından yenisi ile değiştirilmesi ve kontrol edilmesi gerekmektedir.

 

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler