Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Sıhhi Tesisatta En Sık Görülen Sorunlar Neler?

Sıhhi tesisat sorunları oluşum nedenlerine göre farklılık göstermektedir. En sık yaşanan sorunlar arasında ilk olarak temiz su geliş borularında yaşanan sorunlar bulunmaktadır. Bu sorunların temel nedenleri boruların kullanımdan kaynaklı olarak bozulması ve su nedenli olarak paslanma durumunun oluşmasıdır. Çözümü arasında tesisatçı tarafından boruların yeni temiz su boruları ile değiştirilmesi işlemi yer almaktadır.

Bir diğer sorunlar arasında ise eve giren su tesisat borularında sızıntı oluşmadı durumudur. Nedeni borunun kullanım kaynaklı olarak delinmesi ve yırtılmasıdır. Yapılması gerekenler arasında tesisatçı aranmalı ve boruların kontrollerinin yapılması gerekmektedir. Su borularında yanlış parça kullanımı ve parçaların yanlış olarak takılması durumunda da su sızıntısı oluşmaktadır.

Sıhhi Tesisat Sorunları ve Önleme Yöntemleri

Sıhhi tesisat sorunu sık olarak yaşanan sorunlardan biridir. Farklı hasarlardan ve oluşum nedenlerinden kaynaklı olarak aniden ortaya çıkabilmektedir. Sıhhi tesisat sorunları arasında bataryadan su akışının sağlanamadı sorunu da yaygın olarak görülmektedir. Nedenlerimden biri bataryanın bozulmuş olma durumu ya da boru bağlantı noktalarında oluşan tıkanmalar su akışının engellemesine neden olmaktadır.

Manisa su tesisatçısı sıhhi tesisat alanında da borularda oluşan tıkanmanın önlenmesi için servis vermektedir. Sıhhi tesisat sorunları sırasında en çok görülen bir diğer sorunda borularda su akışı sağlanırken aşırı şekilde ses gelmesi durumudur. Bağlantı noktalarında farklılık oluşması ve boruların boyutlarının yeterli aralıklarda olmaması ses sorunlarına neden olacaktır. Manisa tesisatçısı tarafından oluşacak olan her türlü problem zaman içinde etkili bir müdahale yöntemi kullanılarak ortadan kaldırılır.

 

 

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler