Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Kombide Hata Olduğunda Ne Yapılmalı?

Kombi hataları her dönem karşılaşılan sorunlar arasında yer almaktadır. Kombi hataları kullanım kaynaklı ve parçadan dolayı oluşan hatalar olarak iki gruba ayrılmaktadır. Çok eski kombilerde sık olarak hata ve arıza oluşumu görülecektir. Servis tarafından yapılacak olan müdahalelerde hatanın nedeni bulunmakta ve çoğu zaman parça değişimi tavsiye edilmektedir.

Özellikle kış aylarında petek ve sıcak su kullanım oranının artması ile birlikte kombi ekranında sürekli olarak bir arıza göstergesi yanmaya başlar. İlk olarak arızaya geçen bir kombinin arızaya hangi aralıklarla geçtiği bulunmalıdır. Resetleme işlemi yapılmalıdır. Resetleme işlemi sonrasında düzelme belirtisi göstermeyen kombi için servis aranmalıdır.

Kombi Hatalarında Yapılması Gereken Adımlar

Kombide görülen hatalar arızanın neden kaynaklandığı konusunda kullanıcıyı bilgilendirmeye çalışır. Eski kombilerde rakamların yanıp sönmesi yeni kombilerde ise dijital ekranlarda gösterge ışıklarının yanması uyarı niteliği taşımaktadır. Kombi hataları kimi zaman sadece resetleme ve yeniden açma kapama ile düzelebilir ancak devam eden ve kombinin kullanımını engelleyen hatalar karşısında hemen servis aranması gerekmektedir.

Kombi sorunları çoğu zaman kullanıcı tarafından yapılan yanlış müdahale sonucunda oluşmaktadır. Kombinin arızaya geçmesi durumunda elektrik akışı kesilmeli ve servis ile görüşerek randevu alınmalıdır. Kombi elektrikle çalışması nedeniyle patlama ve motor yanma riskine karşılık olarak servis müdahalesine kadar kombi kullanımı yapılmaması gerekir. Kombi arızaları için servis desteği mutlaka zamanında alınmalı ve tekrar eden sorunların nedenleri bulunmalıdır.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler