Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Kombi Ömrünü Uzatmak İçin Yapılacaklar

Kombi tesisatı döşenmesi gerçekleştirildikten sonra her kombiye bir ömür biçilir. Kombilerin kullanımına göre ömürleri artabilir ya da azalabilir. Kombiler sadece kışın petekleri ısıtmak için kullanılmaz. Yazın kombiler sıcak su için sürekli kullanılmaktadır. Bir süre sonra da doğal olarak kombilerin ömrü tükenir ve yenisiyle değiştirilmesi gerekir. Fakat kombi tesisatı sürekli olarak değiştiği zaman ev sahiplerinin çok fazla masraf yapması gerekir. Bu nedenle kombilerin uzun süreli kullanılması için bazı hususlara dikkat etmek gerekir.

Kombi Ömrünü Uzatmak

Kombi tesisatı yapmak oldukça zorludur. Bu nedenle tesisatı döşeyen ekiplerin tesisat sırasında oldukça dikkatli olmaları gerekir. Kombi tesisatında yanlış bir durum olduğu zaman kombinin ömrü oldukça kısalır. Örneğin döşenen boruların maddesi ve şekli kombinin ömrünü kısaltabilir ya da uzatabilir.  Bu nedenle kombinin ömrünü uzatmak için ilk olarak tesisatın usta tesisatçılar tarafından yapılması gerekir. Kombi bakımının düzenli olarak yapılması da ömrünü oldukça uzatan bir faktördür. Kombi bakımının yanında peteklerin bakımı da yapılmalıdır. Peteklere giden ısı düzenli bir şekilde çalışırsa kombinin barı da düzenlenecektir.

Manisa tesisatçı tarafından yapılan balkım ve tesisat ile kombiler daha uzun süreli kullanılmaktadır. Deneyimli ekibi sayesinde tesisatın düzgün yapılması kombi ömrün oldukça artırır. Aynı zamanda kombi ve petek kontrolünde çıkabilecek her sorun detaylı bir şekilde incelendiği için kombi arızalanmalarının da önüne geçilir. Bakım sırasında arızalanan parçaların değişimi de yapılır.

 

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler