Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Tuvalet Tıkanıklığı Açma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Tuvalet tıkanıklığı açma işlemleri ev ve işyerleri için oldukça önemli bir konudur. Büyük sorunlara ve kötü kokulara neden olabilen bu durumdan tuvalet tıkanıklığının açılması işlemleri sayesinde hızlı ve pratik çözümler üretebilirsiniz. Tuvalet tıkanıklığını oluşturan sebepler kötü kullanımdan tesisat sorunlarına kadar geniş bir yelpazede olduğu için ilk olarak sorunun neden kaynaklandığının bulunması ve ardından herhangi bir kırma işlemi olmadan müdahale edilebilmesi oldukça önemlidir. Güler yüzlü ve hizmet odaklı firmamız sayesinde tuvalet tıkanıklığı sorunları için etkili çözümler elde edebilirsiniz.

Tuvalet Tıkanıklığı Neden Olur?

Çok rahatsız edici olan tuvalet tıkanıklığı için genelde şu nedenler yol açmaktadır;

  • Kağıt, peçete, ıslak mendil ve tuvalet kağıtlarının tuvalete atılması,
  • Katı olan cisimlerin tuvalete atılması ya da gidere düşmeleri, bu kapsamda özellikle telefon düşürmek,
  • İnşaat süreci içinde tuvalet giderine kum, harç, moloz, toprak gibi atıkların atılması – düşmesi,
  • Tuvalet için yapılan eğim giderinin hatalı yapılması sonucunda suyun akış hızının sağlanamaması

Gibi etmenler tuvalet tıkanıklığına ve kötü kokulara neden olmaktadır. Eğer tıkanıklık yerine sadece kötü koku geliyorsa, bu durumda da kısmi tıkanıklık söz konusudur ve yakın zamanda geniş çaplı bir tıkanıklık söz konusu olacaktır. Bu yüzden tuvalet tıkanıklığı işlemi yapılması önemlidir.

Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Firmamız tarafından verilen robotla tuvalet tıkanıklığı açma hizmeti sayesinde evinizde ya da işyerinizde kırmadan açma işlemleri yapılmaktadır. Tuvalet tıkanıklıklarının giderilmesi için en önemli konu, çevrenin zarar görmemesi ve fayans ya da seramik gibi kaplamaların kırılmamasıdır. Azami ölçüde buna dikkat eden firmamız, bu sayede gelişen teknolojinin yardımı sayesinde bu iş için tasarlanmış robotlardan yardım alarak tıkanıklığa neyin sebep olduğunu ve hangi noktada tıkanıklık olduğunu bulmaktadır.

İlk olarak robot, tıkalı olan tuvalet giderine sarkıtılmakta ve tıkanıklık bulunasıya kadar ilerletilmektedir. Robot üzerinde yer alan kamera, tıkanıklık olduğunda hemen görülmesini sağlayacaktır. Keşif çalışması sonrasında tıkanıklığa neden olan duruma göre gerekli işlemler yapılmakta ve tıkanıklık giderilmektedir.

 

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler