Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Su Sızıntısı Esnasında Alınacak Önlemler

Su sızıntısı görülen yerlerde bir süre sonra su taşmasına ve hatta evin tamamen kullanılmaz hale gelmesine neden olur. Su sızıntısı küçük problem gibi görülse de görüldüğü anda önlem almak gerekir. Böylece ev içerisinde su dolması ve taşması gibi sorunların önüne geçilmiş olur. Su sızıntısı önlemi alındıktan sonra bir an önce tesisatçı çağırılmalıdır.

Dünya genelinde su sızıntısı değil de su baskınları olduktan sonra önlem alınmaya başlanır. Fakat zaten su baskınlarından sonra tesisatçılar her türlü işlemi tamamladığı için herhangi bir önleme gerek kalmaz. Bu nedenle aslında su sızıntısı sırasında ne yapılması gerektiği önemlidir. Bu şekilde su baskınında yaşanabilecek masraflardan daha az masraf yapılır.

Su Sızıntısına Alınacak Önlemler

Su sızıntı önlemleri aslında çok çeşitli değildir. Su sızıntısı gözlemlendiği zaman insanların yapması gereken ilk şey vanayı kapatmaktır. Fakat bazen evin vanasını kapatmak yeterli gelmeyecektir. Sızıntı farklı yerlerden geldiyse direkt binada çok büyük problemlere neden olabilir. Bu nedenle bir evde su sızıntısı gözlemlendiği zaman binaya gelen su borusunun vanası kapatılmalıdır.  

Su sızıntısı sırasında hangi borudan sızıntısının geldiği tespit edilirse eğer tesisatçı çağırıldığı zaman zaman kaybı olmadan bir an önce işlemlerin yapılmasına da başlanır. Manisa tesisatçısı hızlı bir şekilde binaya gelerek su sızıntısı görülen bölgeleri görüntülü arama cihazı ile bir an önce tespit eder. Daha kötü problemlerle karşılaşmamak için de onarım işlemlerine hemen başlatır.

 

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler