Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Musluk Suyunuzda Bir Sorun Olduğunun İşaretleri

İçme suyunuz hakkında endişe duymanız normalidir. Bir şeylerin yanlış olduğunu hissettiğiniz an, farkı  hissedersiniz. Ancak farkına bile varmadan, musluğunuzu kullanamayacak kadar korkmuş durumda olabilirsiniz. Bu hoş olmayan duygudan kurtulmanın en iyi yolu, suyunuz hakkında kesin bilgi edinmektir.

Bulanık Görüntü

Düzgün temizlenmiş musluk suyu her zaman temiz görünmelidir. Suyunuz bulanık veya “sütlü” görünüyorsa, kullanmayın. Bunun yerine, bulanıklığın dağılıp dağılmadığını görmek için birkaç dakika kenara koyun. Sonunda temizlenirse, muhtemelen gördüğünüz bulanıklığa zararsız bir sıkışan hava birikmesi neden olmuştur . Basınçlı su, içinde hava kabarcıklarını tutar. Su musluğunuzdan akarken basınç boşaldığında, hava suya kaçar.

Bulanık su, musluk suyunuzun çok "sert" olduğunun da bir işareti olabilir. Sert su , kalsiyum ve magnezyum gibi ağır mineraller içerir. Bu mineraller her zaman tehlikeli değildir, ancak suyunuzu bulanıklaştırırlar.

Metalik Tadı

Bu, ev su kaynaklarını etkileyen en yaygın sorunlardan biridir. Sorun yeterince şiddetliyse, suyunuz paslı veya rengi bozulmuş görünebilir . Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, suyunuzun metalik tadının en olası nedeni, içinde metal olmasıdır! Spesifik olarak, demir, çinko veya manganez birikintileri muhtemelen suyunuza sızmıştır. Metalik tortular, genellikle önceden arıtıldıktan sonra suyunuza sızar, bu nedenle onların size ulaşmasını hiçbir şey durduramaz.

Manisa Tesisatçı ile hemen iletişime geçerek tesisatınızda sorun olduğunuzu düşünüyorsanız hızlı ve profesyonel yardım alabilirsiniz.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler