Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Sıhhi Tesisat Boru Çeşitleri Neler?

Sıhhi tesisat işlemleri farklı olduğu gibi borular da kullanılacak alanlara göre farklılık gösterir. Tesisatta yanlış ve uygun olmayan boruların kullanılması uzun süreli sorunlara yol açabilir. Hatta tesisatın en baştan yapılması gerekebilir. Bu nedenle tesisatçının yapacağı işleme göre her boruya hakim olması gerekir. Deneyimli bir tesisatçı boruların nerede kullanacağını bilir ve tesisatta hiçbir sorunla karşılaşmaz.

Sıhhi Tesisat Boru Çeşitleri

Sıhhi tesisat boru çeşitleri şu şekildedir;

  • Plastik boru; genel olarak pvc özelliğe sahiptir. Plastik maddeden yapılması kişileri sağlamlık açısından yanılgıya düşürebilir. Fakat pvc olması bu boru çeşidini oldukça dayanıklı yapar.
  • Çelik boru hem esnek hem de sağlam yapıdadır. Eğme, kesme gibi işlemler yapılacağı zaman esnekliği sayesinde büyük kolaylık sunar.
  • Bakır boru; ısıyı en iyi ileten boru çeşididir. Su tesisatında doğal gaz döşemesinde sıklıkla kullanılır. Eğip bükme konusunda zorluk gösterir bu sebeple eğimin az kullanılacağı yerlerde tercih edilir.
  • Pirinç boru; daha çok vanaların yapımında kullanılır. Kurşun boru, pirinç boruların bir çeşididir. Fakat içeriğinde zararlı maddelere bulundurabileceği için temiz su tesisatında tercih edilmez.
  • Galvanizli çelik boru; temiz su tesisatı sırasında çok fazla tercih edilmektedir. Basınca oldukça dayanıklıdır.

Manisa tesisatçı her işlem için her türden boruyu bünyesinde barındırır. İşlemler için hangi boruların kullanılması gerektiğini bilen deneyimli ekibi sayesinde tesisatta hiçbir şekilde sorun çıkmaz. Böylece uzun ömürlü kullanım sağlanmış olur.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler