Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Tıkalı Balkon Gideri Açmak İçin Yapılanlar

Balkon gideri tıkanması balkonun kullanılamaz hale gelmesine yol açacaktır. Birikmiş olan su belirli seviyeye geldiğinde balkon kapısının çürümesine de yol açabilir. Bu sebeple balkon gideri kapağının kapalı kalacak olması kısmi olsa da tıkanıklığın önüne geçebilir. Genel olarak balkon giderleri suyun kolay tahliye edilmesi için gideri kapağı sökülmüş durumdadır. Fakat bu durumda giderin içine yabancı cisimler kolaylıkla girer.

Balkon gideri tıkanması yaşandığında yapacaklarınız sınırlıdır. İlk olarak balkon gideri kapağını çıkarın. Bakır bir telin ucunu kanca olacak şekilde kıvırın. Balkon gideri tıkanıklığını de tel ile açmaya çalışın. Eğer tıkanıklık telin ulaşabileceği mesafedeyse tıkanıklık gidecektir. Fakat tıkanıklık uzun bir mesafede bulunuyorsa tel yardımı ile tıkanıklığı açmak mümkün değildir. Bu durumda çözüm olarak lavabo açıcılar tesisata dökülebilir. Ancak kimyasal barındırdığı için bu türden malzemelerin kullanılması da tavsiye edilmemektedir.

Bu durumda profesyonel tesisatçı yardımı almak gerekir. Manisa su tesisatçısı ile birlikte gider tıkanıklığını kolay şekilde ortadan kaldırmak için destek alabilirsiniz. Özellikle bilgisayar destekli şekilde yapılacak olan müdahaleler sonucunda tıkanıklığın hangi bölgede oluştuğu görünecektir. Bunun yanında kırma işlemi de olmadan tıkanıklığın oluştuğu bölgeye doğrudan müdahale edilerek tıkanıklık giderilecektir. Balkon fayanslarının hiçbir şekilde zarar görmediği bu işlem birlikte sorunsuz gider kullanımına sahip olabilirsiniz.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler