Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Kışın Olası Tesisatı Sorunlarını Önlemek

Tesisat sorunları özellikle kış aylarında daha sık meydana gelebilir. Drenaj sistemleri de kış aylarında daha çok sorun görebilir. Suyu evinizden uzaklaştırmak için tasarlanan drenaj sistemleri çok fazla yağış ve soğuğa maruz kaldığında farklı sonuçlar oluşturabilir.

Evinizin etrafında bulunan oluklar fazla suyu tahliyeye yönlendirerek dışarıda yağmur veya kar yağışı birikintilerinin oluşmasını engellemek açısından yararlıdır. Suyun nereye tahliye edildiği, iniş borularının nasıl kurulduğuna bağlıdır. Yeraltı sistemlerine bağlanan drenaj çıkışları böylece kolayca suyu tahliye etmek açısından yararlı olur.

Yağmur veya kardan kaynaklı olan suların tahliye esnasında doğru şekilde yönlendirilmemesi halinde ve bu suların içine karışmış yaprak, atık ve benzeri maddeler de drenaj tıkanıklığı oluşturur. Bu durumda mutlaka profesyonel tesisat hizmeti alınmalıdır. Çünkü tahliye kanalları bir an önce temizlenmezse bu durum ciddi sorunları beraberinde getirmiş olacaktır. Manisa tesisatçı tarafından sunulan hizmetler ile birlikte söz konusu tıkanıklıklar kısa süre içerisinde giderilecektir.

Aynı zamanda sadece tıkanıklığın sorun yaratacak düzeyde oluşması bakımından da değil, genel gider bakımı yaptırmak için de hizmet alabilirsiniz. Bu sayede ileride oluşacak sorunların önlenmesi açısından yarar sağlanacaktır. Kırmadan yapılan tespit işlemleri de tıkanıklığın hangi noktada oluştuğunu anlamak açısından yardımcı olurken, sorunun tam anlamıyla çözülmesi gerekli müdahaleler de yapılmaktadır.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler