Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Tıkalı Boru Kimyasalı Nasıl Kullanılır?

Tıkalı boru kimyasalı kullanımı için öncelikle bilinmesi gereken ağır kimyasal olduğu için kullanımında çok dikkatli olunması gerektiğidir. Hem teneffüs hem de temas halinde önemli sağlık sorunları yaratacak olan bu kimyasaldan olabildiğince kullanılmaması gerekir. Ancak bazı durumlarda kullanılması tercih ediliyorsa kullanım yöntemine de dikkat edilmesi gerekiyor.

Bu kimyasalları kullanmak için öncelikle kimyasal kullanılacak olan alanın penceresi veya havalandırmasına dikkat edilmelidir. Ortaya çıkacak olan buhar veya koku solunduğunda kişilere zarar verebilir. Kimyasal hangi türden olursa olsun cilt, göz veya yüz temasından mutlaka uzak tutulmalıdır.

Eğer küçük paketler halinde bulunan kimyasal kullanılacaksa paketin tamamı tıkalı lavabonun giderine boşaltılır. Boşaltma sırasında mutlaka lavaboda birikinti olmamasına dikkat edilmelidir. Sonrasında ise kimyasalın üzerine 1 litre kaynar su dökülür. 5- 10 dakika bekledikten sonra ise soğuk su açılarak durulama yapılır.

Eğer kostik kullanılacaksa kostik üzerinde belirtilmiş olan ölçeklerde tutar uygulanmalıdır. Yine lavaboya 1 litre kaynar su dökülür ve bir süre boyunca beklenir. Tekrarında soğuk su ile lavabo giderinin durulanması sağlanacaktır. İşlemler esnasında lavaboda su birikintisi olmamalıdır.

Kimyasal kullanmak çok tehlikeli olabileceği ve her zaman istenen sonuçları yaratmayacağı için tıkanıklık açmak için profesyonel destek almanız gerekir. Manisa su tesisatçısı ile iletişim kurarak tıkanıklığı gidermek için etkili ve hızlı çözümler elde edebilirsiniz.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler