Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Temiz Su Boruları Su Kaçağı Tespiti ve Tamiri Nasıl Yapılır?

Temiz su boruları daire dışında ve daire içinde olmak üzere belirlenen belli bölgelerde kurulumu yapılmaktadır. Fakat her tesisatçı kurulan boruların yerini bilmediğinden dolayı onları bulabilmek için emek sarf eder. Bununla birlikte borular tespit edildikten sonra onları hiç zarar görmeden bulunduğu yerden çıkartmak da ekstra dikkat gerektirmektedir.

Temiz Su Kaçağını Tespit Etmek

Su kaçağı tespiti binadan binaya değişiklik gösterdiği için ya tesisatlar hiç kırılmadan ya da biraz alan açılarak bulunur. Soğuk ya da sıcak su boruları bulunduktan sonra hangi borudan su kaçağı olduğu tespit edilir. Daha sonra kaçağın boyutuna bakarak kimyasal bir ilaç ile kapanıp kapanmayacak tespit edilir. Kimyasal miktarı ilaç miktarı kullanılması gerekiyor ise suyun sızıntı yaptığı deliğe dökülerek kapatılır. Eğer delik büyükse de kimyasal ilaç ile kapanabilir fakat bu durumda ilacın ömrü kısa olabilir.

Temiz su boruları açık devre sistemleri olarak işlev gördükleri için farklı derecede basınca sahiptirler. Tesisat borularında yüksek sıcaklıkta su kullanımı fazladır. Borular yüksek sıcaklığa maruz kaldığı zaman genleşme oluşabilir. Bu sebeple de kaçak olma ihtimali daha da artar. Bu nedenle kaçak olan deliğin boyutu büyükse kimyasal bir ilaçla kapatmak uzun ömürlü olmaz. Kimyasal ilaçlar aynı zamanda pis borularda kullanılmaz. Kimyasal ilaçlar tercih edilirse eğer çok yüksek maliyeti çıkar. Bu sebeple pis su kaçağı tamiri yapılırken borular direkt kırılır. Böylece kimyasal ilaçtan daha az maliyetli olur. Baştan boru tesisatı yapmak da uzun süreli kullanımı sağlar.

Temiz Su Kaçağı Tamiri

Manisa su tesisatçısı temiz su borularında oluşan su kaçaklarını tamir ederken dikkatli bir şekilde tespit ettiği boruları öncelikle detaylı inceler. Daha sonra kimyasal ilaç ya da direkt boruları kırma yöntemine karar verir. Bu da borudaki kaçağın görüldüğü alanın büyüklüğüyle alakalıdır. Deneyimli bir ekip kaçağı hemen tespit ederek tamir işlemlerine başlar. Bu işlemler yapılırken kullanılan malzemeler ve cihazlar son teknoloji olduğu için uzun süreli kullanımı sağlanır. Tecrübeli ekip bu işlemleri yaparken başka borulara ve tesisatın bulunduğu bölgeye zarar vermemek için işini dikkatle yapar.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler