Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Lavaboda Çıkan Sinekler Nasıl Önlenir?

Ev sahiplerinin çoğunun, en yaygın olarak "meyve sineği" veya "lavabo sineği" olarak bilinen bu küçük, can sıkıcı böcekleri hayatlarında en az bir kez deneyimlediğini söylemek mümkündür. Onları evinize aldığınızda üremeye ve çoğalmaya başlarlar ve sanki hiçbir zaman tamamen gitmeyeceklermiş gibi görünürler.

Lavabo Sinekleri Nedir?

Birçok ev sahibinin bu sinir bozucu sinekleri duşlarının veya lavabolarının yakınında bulduğu bir gerçektir. Evinizde bu sinekleri gördüyseniz, bunun nedeni tahliye borunuzun sızdırması olabilir. Bu sızıntı lavabonuzun, banyonuzun veya mutfağınızın altından gelebilir.

Meyve sinekleri, özellikle olgunlaşan meyve, sebze ve diğer organik malzemeler olmak üzere, soğutulmamış ürünleri sever. Evinizde iki yetişkin meyve sineğiniz olduğunda, buzdolabının dışında kalan yiyeceklerin yanına 500'e kadar yumurta bırakabilirler. Ancak mutfak tezgâhınızda dışarıda yemek kalmamışsa, yumurtalarını çöp öğütücülerine, boş alkol şişeleri veya kutularına, çöp poşetlerine, geri dönüşüm kutularına ve hatta nemli süngerlere de bırakabilirler.

Meyve Sineklerinden Nasıl Kurtulur?

Bu sinir bozucu böceklerden kurtulmak için, sevdikleri şeylerden - olgunlaşmış meyve veya sebzelerden - kurtulun! Ayrıca geri dönüşüm kutularınızı, çöp kutularınızı ve boş şişe ve teneke kutularınızı sık sık temizlemeyi unutmayın.

Drenaj ve meyve sineği zararlı olmasa da, banyo ve mutfağınızdaki varlıkları genellikle ev sahibini rahatsız eder. Tıkanmış bir gideriniz olduğundan şüpheleniyorsanız veya gideriniz yavaşlıyorsa , tahliye sineklerini çekmeden önce durumu halletmek Manisa su kaçağı tespiti hizmeti veren firmamızı arayın!

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler