Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Tavandan Su Akıyor Ne Yapmalıyım?

Özellikle kış aylarında ve çok yağmur yağdığı dönemlerde en üst katta oturan kişilerin tavandan su sızıntısı ile karşılaşması su kaçaklarından meydana gelir. Yağmur yağmadığı dönemde ise sızıntı halen devam ediyorsa su tesisatında olan bir kaçak söz konusu olabilir.

Tavandan akan su eviniz için risk oluşturur ve bu aşamada fark ettiğiniz zaman tesisatçınızı aramadan önce de atmanız gereken adımlar söz konusudur. Birkaç yöntem sizi akıntıdan kurtarabilir. Ancak yaşadığınız bölgeye göre uzman kişilerden destek almak ta önemli. Bu gibi akıntılar ve sızıntılara karşı ikameti olanlar için Manisa Su Tesisatçısı sizlerin destek alacağınız ilk adreslerden oluyor.

Uzun süre önce yapılan çatılar yoğun mevsim şartları, fırtınalı günler ve çok yoğun yağan yağmurlar sonrasında çatınızın zarar görmesine ve yıpranmasına neden oluyor. Bu durumlarda çatınızda oluşan yıpranmış yerlerin tadilatı önemlidir. Bu tamiratlar yapılmadığı sürece su almaya devam eder ve ilerleyen süreçte bu su almalar artarak devam eder. Bu nedenle ilk adım buradaki kaçağın nereden olduğu ve kapatılmak suretiyle tamir edilmesidir.

Tavandan Neden Su Akar?

Tavandan su sızıntısının nedeni de sadece çatılar değildir. Özellikle ara katlarda oturan kişilerin sızıntısında ilk neden üst katlardaki tesisatlarda su kaçaklarının meydana gelmesidir. Bu aşamada da yine ikametinizin burada olması halinde arayacağınız adres Manisa Tesisatçı. Çünkü kazmadan ve yıkmadan nokta atışı suyun geldiği yer, sızıntının başladığı nokta, tesisattaki ara bölmeler gibi hususlar anında tespit edilmesi gerekir. Bu tespitin yapılmasında uzman deneyimdi tesisatçılar güncel olarak teknik malzemelerden faydalanıyor. Özellikle kameralı sistemler ile kaçağın olduğu yere tesisattan gidebilen bu kişiler sayesinde çok yıkım yapmadan en hızlı ve ekonomik çözümleri almış oluyorsunuz.

Yıllardır Manisa ve ilçeleri ile bu bölgede tesisat, doğalgaz tesisatı, pis su gideri ve temiz su giderleri gibi tesisatların montajını gerçekleştiren Manisa Su Tesisatçısı sizlere 7-24 kesintisiz hizmetler sunuyor. Su kaçağının ne zaman olacağını ve büyüklüğünü bilemezsiniz. Bu sebeple daha çok mağduriyet yaşamamak için hızlı atmanız gereken adım tesisatçı ile birlikte sorunun kaynağına ulaşmak son son bulmasını sağlamaktır.

Su tesisatından kaynaklanmayan su sızıntıları da söz konusudur. Nedeni üst katta bulunan ıslak zemin olarak tabir edilen yerlerde döşemi olan fayans ve seramiklerin arasındaki derzlerin su kaçırması olayıdır. Sürekli kimyasal maddelere maruz kalan ıslak zeminler zamanla aşınma yaşar ve suyu aralardan salmaya başlar. Bu su ilerleyen süreçte alt katlara kadar iner ve akmaya başlar. Sızıntının açtığı yol büyüdükçe sızıntı da genişler ve artar. Bu gibi hususlarda da mevcut fayans derzlerinin kazınması, temizlenmesi ile yeniden derz atılması ile sorun giderilebilir. Fakat attığınız derzin malzemesi de önemlidir.

Pis Su Giderlerindeki Kaçaklar

Derz malzemeleri kaçağın önlenmesi adına farklı yapılarda oluşur. Bazıları sadece beyaz çimento ile derz atarken bazıları bu derzlerin kapanması ve daha sağlıklı olması açısından silikonlu derzleri kullanmaktadır. Küçük bölgelere girdikten sonra genişleyerek bölgeyi kapatan silikon derzlerin tercih edilmesi çok daha doğru olur. Çünkü sızıntıları en iyi önleyen ve kapatan malzeme içerisinde silikon olanlarıdır.

Tavanınızdan gelen sızıntı sarı renkte ise ve koku yayıyorsa bu sızıntının ana nedeni pis su gideriyle alakalıdır. Bu aşamada yine Manisa Tesisatçı sizlerin pis su giderlerinizdeki açıkları bularak kapatma imkanlarına sahip olan teknolojiyle sizlere hızlı çözümler sunar. Teknolojik aletler sayesinden kızılötesi dalgalar ile suyun kaçağının olduğu bölge de bulunabiliyor. İstenildiğinde kameralı sistemlerden faydalanılıyor.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler