Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Kombi Neden Su Akıtır?

Manisa kombi bakım kombinin su kaçırma ve akıtma arızalarına hızlı müdahaleler yapma konusunda yoğun talep görmektedir. Kombinin kullanım sırasında su akıtmaya başlamasının birçok nedeni vardır. Doldurma musluğunun kombiye su basma işlemi sonrasında  açık olarak bırakılması ve unutulması bu tür sorunlara neden olmaktadır. Aynı zamanda kombi içinde bulunan emniyet ventili adı verilen parça üzerinde de arıza oluşması durumunda kombi su akıtmaya devam eder. Hidrolik grup üzerinde bulunan parçalarda eskime ve yıpranma oluşması kombinin ara vermeden su akıtmasının nedenleri arasındadır. Kombi alanında uzman bir servis tarafından gerekli olan hizmet alınarak su kaçağı önlenmelidir. Servis müdahale edinceye kadar kullanıcılar eve giren temiz suyun girişini engellemelidir.

Kombi Su Akıtması Sorunları İçin Genel Çözümler

Kombi bakım insanlar tarafından genellikle kış aylarında yaptırılması tercih edilen işlemlerdir. Kombi bakımı için yaz ayı tercih edilmesi gerekmektedir. Kışın her müşteri mağduriyetinin giderilmesi adına verilen bakım hizmetleri uzun süreli olmayacaktır. Kombi kullanımı sırasında oluşacak su kaçakları ve sızıntı sorunları için de anında servis aranması gerekmektedir. Kombinin sürekli olarak su akıtması içinde bulunan diğer parçalara da büyük zarar verecektir.

Manisa petek temizleme kolay olarak görülen ancak uğraş isteyen işlemlerden biridir. Kombi kullanımı sırasında peteklerin yeterince ısıtma aya başladığı görülmektedir. Petek içinde bulunan havanın alınmadı işleminin ardından yeniden soğuma meydana geliyorsa bir petek temizliği şart olmaktadır. Kombi ve petek  alanında oluşacak en ufak bir sorun kış aylarında insanların soğukta kalmalarına ve kombinin sürekli olarak arızaya geçmesine neden olacaktır. Düzenli bakım ve belirli yıllarda temizleme işlemi yaptırılması gerekir.


 

 

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler