Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Tıkanan Mutfak Gideri Nasıl Açılır?

Tıkanan mutfak gideri can sıkıcı sorunlara yol açabilir. Mutfak lavabosunda meydana gelen tıkanıklık suyun tahliyesini engellediği için mutfağı kullanmanızın önüne geçecektir. Genel olarak mutfak lavabosunun tıkanma sebebi lavabo borusunun yağ tutmasından kaynaklanmaktadır. Mutfak lavabosunda yıkanmakta olan bulaşıklarda genel olarak yağ bulunur. Sıcak su ile temas edildiğinde yağ çözülür ve lavabonun içine gider. Ancak gider içinde tekrar soğuyarak katılaşan yağlar giderin içine yapışır. Bu da zamanla sert bir katman oluşmasına ve giderin de tıkanmasına yol açar.

Öncelikle tıkanmış mutfak lavabosu açmak için sorunun neden kaynaklandığı doğru olarak tespit edilmelidir. Bunun için kameralı görüntüleme cihazı kullanmak yararlı olacaktır. Sorunun tespiti için kırma işlemi olmadan müdahale yapılmasını sağlayan bu cihaz kesin sonuç verir.

Lavabonun tıkanıklığı belirlendikten sonra hangi noktada tıkanıklığın oluştuğunu da tespit etmek mümkün olduğundan yine tesisatın geneli kapsamında kırma işlemi olmadan müdahale sağlanır. Bu noktada göz önünde tutulması gereken her zaman tıkanıklık kendisini kesin su akışının engellenmesi şeklinde göstermez. Lavabo giderinden yavaş akan su da tıkanıklığın göstergesidir. Hatta yavaş akan sudan kaynaklı olarak yapılacak müdahale çok daha iyi sonuçlar verecektir. Çünkü bu sayede daha büyük tesisat sorunlarının da önüne geçilecektir.

Manisa su tesisatçısı tarafından sunulan lavabo tıkanıklığı açma hizmetleri ile birlikte ekonomik ve hızlı şekilde lavaboda oluşan tıkanıklığa çözüm bulabilirsiniz.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler