Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Mutfak Lavabosunun Tıkanmaması İçin Yapılması Gerekenler

Mutfak lavabosunun tıkanması bir süre sonra lavaboyu tamamen kullanılmaz hale getirecektir. Kişiler alternatif yöntemlerle tıkanan gideri açmaya çalışsa da bir süre sonra yeniden tıkanır. Lavabo giderinin tıkanması da suyun lavabo içerisinde birikmesine neden olur. Böylece lavabo kullanılmaya devam ettikçe su bütün mutfağa taşar. Bu durumda profesyonel bir ekip tarafından tıkanan mutfak lavabosunun açılması gerekir.

Mutfak Lavabosu Tıkanıklığının Nedenleri

Mutfak lavabosu tıkanıklığı genelde lavaboya atılmaması gereken maddelerin atılması sonucunda oluşur. Bazı durumlarda ev sahibinin elinde olmayan nedenlerle de tıkanıklık oluşabilmektedir. Fakat ev sahibi aşağıdaki maddelere dikkat ettiği sürece mutfak lavabosunun tıkanmasını önleyebilir;

  • Özellikle sıvı yağlar lavaboya dökülmemelidir. Yağlar bir süre sonra kadar katılaşır ve gider borularına yapışa bilmektedir. Bu da burada zamanla tıkanıklığı neden olabilir.
  • Meyve ve sebzeler lavaboda yıkandığı zaman üzerindeki çamur, toprak maddeleri lavaboda birikerek bir süre sonra tıkanma oluşturur.
  • Mutfak lavabosuna tabakta kalan küçük yemek atıkları atıldığı zaman tıkanıklığı sebep olabilir. Bu nedenle tabakların ilk olarak çöpe dökülmesi gerekir.
  • Boru çapın zamanla oluşan kireçlenme nedeniyle daralabilir. Bu da tıkanıklığa sebep olur.
  • Mutfak giderine ıslak ve parçalanmış peçete atılırsa da tıkanıklık oluşabilir.

Manisa su tesisatçısı mutfak lavabosunda oluşan tıkanmayı kırmadan açabilir. Tıkanıklıklara özel olarak üretilen kameralı görüntüleme cihazı sayesinde tıkanıklığın sebebi ve yoğunluğu tespit edilir. Aynı cihaz aracılığıyla detaylı bir temizlik işlemi yapılır. Böylece uzun süre yeniden tıkanıklık oluşumu engellenir.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler