Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Kombiden Sıcak Su Gelmemesi Hatası

Kombiden sıcak su gelmemesi herkes için büyük sorun oluşturur. Sıcak su olmadığı zaman duş alınması imkansızdır. Alternatif yöntemler ile duş alınabilir fakat sıcak su kadar pratik olmayacaktır.

Kombiden Neden Sıcak Su Vermez?

Kombi sıcak su hatası veriyor ise ilk olarak kombinin kontrollerinin yapılması gerekir. Kombinin sıcak su vermemesinin sebepleri şu şekilde olabilir;

  • Eğer kombinin gücü azaldıysa, kış aylarında yeterli bir şekilde suyu ısıtamaz.
  • Eşanjörlerde oluşmuş herhangi bir kireçlenme sorununda kombi sıcak su vermeyebilir.
  • Kombinin 3 yollu vanalarında oluşmuş herhangi bir sıkıntı sıcak suyu akıtmıyor olabilir.
  • Kombi gelen suyun basıncını etkiledi ise su ısınmaz.
  • Direkt kombi çalışmıyorsa eğer anahtarlarda bir sorun meydana gelmiş olabilir. Kombi çalışmasına rağmen hala sıcak su akıtmıyorsa eğer yukarıdaki yerlerin kontrol edilmesi gerekir.

Kombiden Sıcak Suyu Akıtmak

Sıcak su akıtmak için kombiden su ayarı yapmak gerekir. Kombinin üzerinde sıcak su ayarının en sağa doğru çevrilmesi gerekir. Daha sonra çeşmeden de kontrol edilmelidir. Eğer çeşmeden ince bir şekilde su geliyorsa eşanjörde bir sıkıntı vardır.

Kış aylarında daha sıcak su gelmesi için sıcaklık ayarını yüksekte tutup, su akışını biraz daha kısık tutmak gerekir. Böylece daha yüksek ısınma sağlanabilir. Bu yöntemlere rağmen hala sıcak su gelmiyorsa Manisa su tesisatçısı ile iletişime geçerek sıcak su gelmeme hatası çözüme ulaştırılabilir. Tesisat sırasında kullanılan cihazların iyi olması ve tesisatı yapan ekibin tecrübeli olması sayesinde sıcak su akışı yeniden gerçekleştirilir.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler