Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Lavabonun Tıkanmaması için Yapılacaklar

Lavabo tıkanıklığı oluşturan farklı etmenler bulunur. Banyo ve mutfak lavaboları gibi sıklıkla kullanılmakta olan alanlar özellikle tıkanıklığın sık yaşandığı yerlerdir. Lavabo tıkanıklığı tek bir nedenden kaynaklanmadığı gibi yanlış tesisattan da kaynaklanabilir.

Lavabo tıkanıklığı mutfak lavabosunda yıkanan meyve ve sebzelerden düşen parça veya toprak gibi etmenlerden dolayı tıkanabilir. Yemek sonrasında bulaşık yıkama sonucunda da yağ ve yemek artıkları lavaboyu tıkayabilir. Lavabo giderinin eğimsiz olması, giderin çökmesi ve yapının inşaat halinde içine çimento ve inşaat artıklarının dökülmesi lavabo tıkanıklığını oluşturacaktır.

Lavabo tıkanıklığı açmak için evde denenecek farklı yöntemler vardır. Ancak bu yöntemler anlık rahatlama sunacaktır ve hiçbiri profesyonel tesisatçı hizmeti gibi sonuç vermeyecektir. Hatta kimyasallar gibi farklı araçların kullanılması lavabonun daha kötü hale gelmesine de yol açabilir. Bu yüzden mutlaka Manisa tesisat tarafından sunulan profesyonel tıkanıklık açma yöntemlerinin kullanılması tavsiye edilir.

Özellikle tıkanıklığı açmak için kullanılacak olan kimyasal ürünler reaksiyon sırasında çok yüksek sıcaklık artışına yol açar ve yüksek dozda ortaya asit de çıkar. Fokurdama sırasında da sıçrayacak olan kimyasal vücut ile temas ettiğinde cilde zarar verebilmektedir. Gider borularını eritmeye de  yol açan bu tür yöntemlerden uzak durmanız sağlıklı ve sorunsuz tıkanıklık açma işlemlerinin yapılması için önemlidir.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler