Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Ocak Fırın Tesisatı Kurulumunda Önemli Noktalar

Ocak fırın tesisatı daireler için en önemli ve en çok kullanılan tesisat yapıları arasında bulunmaktadır. Ocağın çalışmadı ve yemek alanını oluşturulması için tesisatın düzgün bir şekilde yapılması gerekir. Ocak ile fırın tesisatları farklı alanda yapılır. Mutfakta tesisatını için belirli noktalar belirlenir.

Fırın tesisatı maliyet açısından da uygun fiyatlarda yapılır. Fırın için elektrik hatlarının çekilmesi ve tesisatın oluşturulması gerekmektedir. Elektrik ve doğalgaz ile çalışan cihazlar arasında ocaklar bulunmaktadır. Fırının tesisat işlemi ocak tesisatında oranla daha hızlı bitebilir. Doğalgaz kullanımı ile çalışan cihazlar da son derece titiz ve dikkatli bir çalışma yapılmadı gerekmektedir. Gaz kaçağının oluşmaması adına düzenleme ve kontroller yapılarak tesisat bitirilmelidir.

Ocak Fırın Tesisatı İçin Genel Bilgiler

Ocak tesisatı yeni dairelerin içlerine yapılırken her türlü kontrolden geçilerek yapılmaktadır. Eski bir daire içinde sıfırdan bir ocak Tesisatı kurmak için ilk olarak tesisatçı tarafından uygun olup olmadığına bakılması gerekmektedir.

Çok yıllı olarak tanımlanan binalarda daire içine yeniden doğalgaz tesisatı döşenmesi için gerekli terleten izin ve onay da alınması gerekmektedir. Ocaklar yemek pişirme alanında kullanılan ve her evde olması gereken tesisat yapıları arasında bulunmaktadır. Düzenli olarak belirli dönemlerde kontrol yapılması gerekmektedir. Hızlı ve kaliteli bir tesisat işlemi için alanında en iyi tesisatçı tercih edilmelidir. Tesisat işlemleri süresi de yapılacak olan daire içinin uygunluk derecesine bağlı olarak belirlenmektedir.

 

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler