Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Petek Havası Almanın Yararları Neler?

Petek havası almak kombi ve peteklerin istenilen verim aralıklarında çalışmalarını sağlama konusunda yardımcı olmaktadır. Petek havası alınarak petekler istenilen sıcaklık ayarında ısınma gerçekleştirir. Peteklerin bir kısmının soğuk bir kısmının sıcak olması peteklerde hava olduğunu göstermektedir. Sağlıklı ve verimli ısıtma gerçekleşmesi için petek havası kontrol edilmelidir. Petek havası alma konusunda deneyim ve bilgi sahibi olmayan kullanıcıların kış aylarına girme esnasında tesisatçı çağırması ve kontrolleri yaptırması gerekmektedir. Petek ve tesisat düzenli olarak kontrol edilmelidir. Oluşacak bir hasarın büyümemesi adına zamanında alınan önlemlerin yeri büyüktür.

Petek Havası Almanın Önemi

Petek havası almak kombi servisi ve kişi tarafından da rahatlıkla yapılmaktadır. Kombi ısınının ayarlanması konusunda petek de oluşan hava alınması gerekmektedir. Hava alma işlemi sırasında petek içinden su çıkmaktadır. Su çıkışı için bir kap yardımı ile suyun dışarı atılımı kolaylaştırılmalıdır. Tesisatta oluşan hava da peteklerin ısınma sorunu yaşamasına neden olmaktadır.

Manisa su tesisatçısı alanında de gelen adresler arasında bulunmaktadır. Zaman içinde yaşanılan ve uzun süredir kullanılmayan kombi ve peteklerde hava oluşumu söz konusu olmaktadır. Hava alma işlemi sırasında kombi basıncında düşme meydana gelmektedir. Kombi basıncının sürekli olarak düşük ayarda kalmaması gerekmektedir. Tesisat kaynaklı peteklerde de hava oluşmaktadır. Hava alma işlemine rağmen başarılı ısınma oluşmayabilir. Tesisat yıkama bu konuda başarılı ısınmanın adımları arasında bulunmaktadır. Tesisat kirliliğinin temizlenmesinde yıkama büyük önem taşımaktadır.


 

 

 

Sayfamızı Paylaşın

Hizmetlerimiz


Etiketler