Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Mutfakta Su Kaçağı Bulma

Kameralı su kaçağı bulma işlemleri için özel test ölçüm cihazlarını kullanmak gerekir. Mutfak tesisatı duvar içerisinde ya da zeminin altında olduğu için sızıntıyı bulmak için her yerin kırılması gerekebilir. Su kaçakları sıcak ya da soğuk su hatlarında görülebilir. Sıcaklık ile genleşen borular bir süre sonra çatlayabilir. Ya da atık su borularında atıklar sebebiyle çatlamalar gözlemlenebilir.

Su Kaçağı Bulma

Kırmadan su kaçağı bulma cihazı sayesinde mutfakta ya da banyoda duvar kırmadan su kaçaklarının nereden olduğu tespit edilmektedir. Su kaçağı bulma cihazına termal cihaz denilmektedir. Termal cihaz son teknoloji olduğu için kaçak olan yerleri noktasal bir şekilde tespit etmektedir. Böylece kısa bir süre içerisinde su kaçağı tespit edilip onarıma başlanabilir.

Zamanla paslanan boruların delinme riskleri daha yüksektir. Bu sebeple termal kamera ile inceleme yapılırken ilk olarak en eski boruların bulunduğu kısma yönlenmek daha mantıklı olacaktır. Önceleri su kaçağını bulma için kırma yöntemine başvurulurdu. Artık teknolojinin de çok ilerlemesiyle hem binalar zarar görmemekte hem de daha az maliyetli işlemler yapılmaktadır.

Manisa su tesisatçısı kullandığı termal cihaz sayesinde evin hiçbir yerine zarar vermeden su kaçağını tespit eder. Daha sonra bu kamera sayesinde kaçağın büyüklüğü de tespit edilir. Büyüklüğe göre onarım işlemlerine başlanır. Eğer küçük bir kaçak varsa kimyasal ilaç kullanılabilir. Büyük kaçaklarda baştan onarım yapmak gerekir.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler