Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Duşakabin Temizliği Nasıl Yapılır?

Duşakabin temizliği yapmak sorunsuz ve sağlıklı şekilde duşakabini kullanmak için yararlı olacaktır. Uzun süreli kullanımlarda duşakabinlerde cam ve plastik bağlantı noktalarında küf oluşur. Bunun yanında gider temizliğine de dikkat edilmediğinde gider tıkanıklığı gibi durumlar da meydana gelebilir. Bu yüzden sorunsuz duşakabin kullanımı için temizliği aksatmadan yapmaya özen göstermeniz gerekir.

İlk olarak dikkat etmeniz gereken konu temizliğin aksatılmadan, sık olacak şekilde yapılmasıdır. Bu şekilde büyük kir birikintilerinin önüne geçebilirsiniz. Banyodan çıkarken basit şekilde yapabileceğiniz temizleme işlemi ile duşakabinin de uzun ömürlü, sorunsuz şekilde çalışmasına yardımcı olabilirsiniz.

Camın düzgün şekilde kurutulmaması lekelenmeler oluşturacaktır. Bunun yanında banyodan çıkarken sildiğiniz camı da açık bırakın. Bu sayede leke oluşumunun önüne geçebilirsiniz. Temizlik esnasında ağır kimyasallar kullanmamaya da dikkat etmelisiniz. Tuz ruhu gibi kimyasallar kullanmak ciddi zararlar oluşmasına sebep olabilir.

Banyo gider temizliği de tıkanıklık oluşmaması açısından önemlidir. Banyo sırasında şampuan ve kıl – saç gibi artıklar giderin tıkanmasına yol açabilir. Bu yüzden giderde birikenleri içine aktarmaya çalışmak yerine giderdekileri toplamanız daha yararlı olacaktır. Aynı şekilde gidere ağır kimyasalların bulaşmasını da önlemelisiniz. Ağır kimyasallar gider ile temas ettiğinde tesisat yapısına zarar verebilir.

Eğer gideriniz yavaş akıyor veya hiç akmıyorsa bu durumda Manisa su tesisatçısı yardımı ile profesyonel destek alabilirsiniz. Hızlı şekilde yapılacak müdahale ile sorun ortadan kalkacaktır.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler