Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Tuvalet Su Akıntısı Kaçağında Ne Yapılmalı?

Ev hanımlarını korkutan ve endişelendiren hususlardan birisi de tuvalet su akıntısı, kaçaklarıdır. Muhtemel kaçak üst kattan olması halinde daha korkutucu bir hal alan her gün kullandığımız tuvaletlerin bakımı ve tadilatları açısından ihtiyacınız olan 7-24 destek için Manisa tesisat sizlerin sorunlarına hızlı çözümler sunuyor.

Tuvalet Su Kaçaklarında Alınacak önlemler

Binalarda en çok yaygın olan tuvalet kaçaklarıdır. Pis su giderlerinde bir sıkıntı olması ihtimali de olsa aslında sürekli kimyasal maddeler ile temizlik yapılması, fayansların derzlerin aşınmasına, sonrasında da aralardan inen suyun alt kata sızmasına kadar ilerler. Oluşan bu durum hem komşunuzu rahatsız eder, hem sizi rahatsız eder hem tesisattaki kaçaklardan dolayı sizin daha çok fatura ödemenize neden olur. Başlıca su israfı da bunların çabasıdır. 

Evinizde kullanmış olduğunuz iki çeşit tuvalet söz konusudur. Alafranga ve Alaturka olarak adlandıracağımız tuvaletlerin bakımları ve tadilatları da özelliklerine göre değişiklik gösteriyor. Bu bakımların uygulanmasında en uygun malzemenin kullanımı ve en iyi işçilik hizmeti alınması açısından Manisa Su Tesisatçısı olarak uzun yıllar deneyimlerimizi sizlerin ihtiyacınıza göre kullanıyoruz.

Kameralı Su Kaçak Tespitleri

Sızıntının oluştuğunu ilk öğrenildiği etapta mülk sahibince endişe yaratır ve ne yapacağını bilemez. Kaçağın temiz ya da pis su olduğu ayrımı ile profesyonel olarak destek almak gerekir. Söz konusu kaçağın neden olduğu, nerede olduğu, nasıl önlenebileceği gibi bir dizi zorunun yanıtı aranır. Bu anlamda kaçağın tespitinde kullanılan donanımlarda önemlidir. Kameralı su kaçak tespiti yapılması sorunun hızlıca öğrenilmesinde yardımcı olur. Kapalı alanlara girilmesi, görüntülerin alınması ve tıkanıklıklarda dahil olmak üzere tüm hususların görünüyor olması bir kolaylıktır. Kaçağın oluşmasında tıkanıklıklarda önemlidir. Kameralar sayesinde bu tıkanıklık görülür ve küçük dokunuşlarla açılır. Bu aşamadan sonra ekonomik ve hızlı bir çözüm yolu bulunmuş olur.

Tuvalet Sızıntılarına Neden Olan Hususlar

Tuvaletlerdeki pis su giderlerinde meydana gelen sızıntının kaynağı tuvaletin altıdır. Tesisatlar bu tuvaletlerin altına yapılırken bir alt katta ta asma tavan içerisinde kalır. Bu anlamda atılan adım alt katın asma tavanının sökülerek su gider borularına bakılmasıyla problemler bulunur. Muhtemel sızıntıların oluşması halinde sızıntı olan bölgede su izleri ve lekeler meydana gelir. Buradaki bakım, gerektiğinde borunun değişmesi, temizlenmesi gibi hususlar işi neticelendirir.

Tuvalet sızıntısında bir diğer durumda kimyasallar ile sürekli yıkanan tuvalet taşları ve fayansların aşınması zarar görmesi, aradaki derzlerin açılmasıdır. Özellikle derzlerde açılan yerlerden su kendisine bir yol bulur ve birkaç günlük zaman dilimi sonrası alt kata sızmaya başlar. Bu gibi durumlarda alınması gereken tedbir ise söz konusu fayans aralığında derzlerin kazıma usulüyle temizlenmesi ve sonrasına yeni derz atılması ile olur. Yeni derzin atılmasında kullanılan malzemede önemlidir. Bu malzemenin içerisinde kullanılan ve zamanla şişerek daha iyi kapatma sağlayan derz malzemelerinin kullanılması uzun vadede sorunlarınıza çözüm imkanları sunacaktır.

Evimiz ve iş yerimizde kullanmış olduğumuz suyun kalitesi de alt yapının zayıflaması ve su sızıntıları ile kaçaklara neden olmaktadır. Suyun sert olması ve kireçli olması zaman içinde sızıntıların nedeni haline gelebiliyor. Örneğin çok kireçli sular klozet içerisinde plastik malzemelerin bozulmasına, oluşan kireçlerinde suyu tutma özelliğini kaybetmesine neden olur. Zamanla da bu plastikler zayıflar, sertleşir ve kırılmaya başlar. Bu aşamadan sonra da hem malzeme değişikliği, hem işçilik giderleri gibi bütçenize olumsuz yansır. Bu gibi hususların önüne geçilmesi açısından da Manisa Su Tesisatçısı olarak bizler arıtma su kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Bina su tesisatının ilk aşaması olan su saatinden hemen sonra kurulan kireç arındırma filtreleri tuzlar ile çalışmaktadır. Bu sayede hem kaliteli su kullanmış oluyorsunuz hem de malzeme ile eşyalarınızı da uzun süreli kullanma imkanına sahip oluyorsunuz.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler