Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Su Faturanızda Artışlar mı Oldu. Belki Evinizin Tesisatındaki Su Kaçak

Su Faturanızda Artışlar mı Oldu. Belki Evinizin Tesisatındaki Su Kaçaklarındandır

Su kullanımına göre artan tonaj sonrası faturalandırma yapılırken sizde bu harcamalarınıza istinaden ödeme yapıyorsunuz. Arada geçen zaman içerisinde standart kullanım oranlarınız bellidir. Buna rağmen su faturanızda artış olmuşsa bu muhtemelen evinizdeki tesisatlarda kaçak olduğunu gösterecektir.

Su Faturam Neden Yüksek Geliyor?

Ani yükselen su faturalarının mutlaka ardı aranmalıdır. Sizin kullanımınızda bir artış söz konusu olmadığı dönemlerde özellikle normal gelen faturalardan daha fazla gelmeye başlaması sizin su tesisatlarınızda da kaçak olmasından kaynaklanabilir. Bu kaçağın evinizin bir bölümünde olması halinde nemlendirme ve damlama yöntemiyle görebilirsiniz. Ancak tesisatın görünmediği yerlerden çok daha fazla sızıntı ve kaçak söz konusu da olabilir. Bu gibi durumlarda deneyimli bir tesisatçıdan da destek almak önemlidir.

İkametinize ve yaşadığınız bölgeye göre tesisatçı bulmak zorlaşabiliyor. Manisa ve ilçelerinde su kaçağı, tesisat patlaması, sızıntılar gibi tamirat işlerini yapan, bu konuda uzun vadelerde tecrübe kazanmış ve evinizin ihtiyacı olan tesisatların döşenmesinde Manisa Tesisat olarak bizler her türlü desteği 7-24 veriyoruz. Kaçağın boyutu arttıkça sizin ve komşularınızın da mağduriyetlerinde önemli sorunlar yaşanır. Bu sorunları minimize etmek ve hemen sonuçlandırmak için yüksek donanım ve teknolojik aletlere sahip olan bizler sızıntı ve kaçakları lazer cihazlar ve kameraları donanımlarımız sayesinde hızlı ve kazmadan tespit edebiliyoruz. 

En Yakın Tesisatçı

Su kaçaklarında sizin görmediğiniz tesisattan pis su giderine karışan sızıntı ve kaçaklar sizin faturalarınıza yansır. Tamirat masraflarından daha çok su faturası ödemesi yapmak zorunda kalmanız bir yana suyunda zayi olduğunu bilmeniz gerekir. Tasarruf çalışmaları yapılırken sularınızı böyle akıtmanız da doğru olmayacağından kısa sürer içinde destek alarak bu sorunlarınıza hızlı çözüm yolu bulmanız gerekir. Manisa Su Tesisatçısı olarak bu konularda her türlü teknik desteği de sürekli verdiğimizi yaptığımız hizmetler sonrası da takibini yaptığımızı bildirmek doğru olacaktır.

Harcamaya Göre Artan Birim Fiyatları

Su faturasındaki artışlardan biri de sizin kullanımlarınızdır. Su tonajına göre fiyatlandırılır ve sizin harcamanız arttıkça suyun birim fiyatı da artış gösterir. Sizler dönemsel olarak bahçe sulama yada halı yıkama gibi işlemler yapabilirsiniz. Bu gibi durumlarda faturanızdaki su miktarının artması birim fiyatının da artması anlamına gelir ve doğrudan sizin faturanıza yansır. Hatta bazı zamanlar açık unutulan musluklar birkaç saat içerisinde önemli su harcamalarına neden olur.

Suya Yapılan Zamlar?

Faturanızdaki artışların bir diğer nedeni de suya yapılan zamlardır. Bu anlamda Belediye meclislerinin aldığı kararlar neticesinde önemli artışlarda yapılabilir.Bu gibi durumlarda faturanızdaki birim fiyatlarının takip edilmesi zamlar hakkında bilgi sahibi olmanızı kolaylaştırır. Ayrıca harcanan su miktarı artış gösterdikçe fatura bedeli de artış gösterir.

Gizli Su Sızıntılarına Dikkat

Suyunuza yansıyan fatura bedelinin en büyük etkisi eviniz ve tesisatınızdaki gizli su sızıntılarıdır. Bir çok bölgede evin çatısında bulunan gün ısı tesisatında patlamalar olur ve su sızıntıları artarak devam eder. Bu gibi patlama ve sızıntıyı görmeniz mümkün olmaz. Bu gibi durumlarda faturanız önemli miktarda artış gösterir. Bu çerçevede de gizli su sızıntılarının olup olmadığına dikkat etmek gerekiyor.

7/24 Manisa Su Tesisatçısı

Manisa Tesisatçı olarak 7-24 hizmet veren bizler su sızıntısı, kaçak gibi durumları lazer cihazlarımızla tespit ediyoruz. Kameralı cihazlarımız ile de tesisatınızın içerisinde dolaşarak tesisat arızalarınızı, sızıntı kaçaklarını, tıkanma gibi tespitleri yapıyor ve sunacağımız ekonomik paketler eşliğinde kırmadan dökmeden sizlere en uygun şartlarda hizmet vermeyi devam ettiriyoruz.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler