Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Petek Su Sızdırıyorsa Ne Yapılır?

Tesisatçı Manisa daire içinde kullanılan peteklerde su sızıntısı sorunlarına zamanında çözüm yolu bulma adına devamlı olarak çalışmaktadır. Bir petekte sızıntı oluşumu nedenleri arasında uzun yıllar boyunca aynı peteklerin kullanılması ve petek paslanması sızıntıya neden olur. Aynı zamanda da peteklerin kullanımı sırasında sızıntı oluşması kalorifer tesisatında bir sorun ve sızıntı probleminin olduğunu göstermektedir. Peteklerde oluşan su sızıntıları kolaylıkla anlaşılmaktadır. Petek kenarından e altından su damlaması şeklinde kendini gösterir ya da duvarda ıslanma şeklinde belirginleşir. Zaman içinde sızıntı boyutu büyüyerek parke ve fayanslarda doğru su birikintisi oluşmaya başlar. Tüm bu sorunlar için tesisat ustası aranmalı ve müdahale edilmesi şarttır. Yeni petek kullanımı ile tesisatta değişimler yapılması ile sızıntı sorunu çözüme kavuşacaktır.

Petek Sızıntısı Karşısında Alınacak Önlemler

Manisa tesisatçı ısınma alanında kullanılan peteklerde oluşan su sızıntılarına müdahale etmek için servis hizmeti vermektedir. Peteklerde kışın kullanım sırasında su sızıntıları oluşması kalorifer tesisatında hasar gören bir parçadan ya da tesisatım yapısından kaynaklı olarak oluşan sorunlardan dolayı ortaya çıkmaktadır. Kış mevsimine gelmeden önce bir sızıntı oluşmaması için yaz döneminde tesisat ustası çağırılarak kalorifer Tesisatçının kontrolü yapılmalıdır. Erken petek kontrolü ve tesisat kontrolü kışın sorun yaşanmamasına ve verimli bir ısınma sağlanmasına yardımcı olacaktır.

Manisa su tesisatçısı su sızıntıları ve kalorifer tesisatı alanında uzman isimlerden biridir. Dairelerde ve iş yerlerinde ısınma amaçlı kullanımı yapılan peteklerde sızıntı kendini belli edecektir. Peteği bulunduğu alanda bir su birikmesi ve duvarda nemlilik fark edildiği andan itibaren Manisa tesisatçı aranmalıdır. Soruna zaman geçmeden doğru bir analiz yapılarak giderilmesi sağlanmalıdır. Peteklerde sızıntı hem tesisat kaynaklı hem de petek kaynaklı olarak oluşan sorunlar arasındadır.

 

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler