Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Boruları İncelemek İçin Neden Kamera Kullanılıyor?

Kanalizasyon kameralarının geliştirilmesinden önce, birçok geleneksel yöntem kullanılıyordu. Bir kamera olmadan, tesisatçının borularınızda neler olduğunu gerçekten bilmesinin tek yolu bahçenizi kazmak ve boruyu incelemekti. Şimdi, sıhhi tesisat kameraları sayesinde çok yoğun çaba sarf etmeden işlemler gerçekleştiriliyor.

Modern tesisatçılar duvarları kırmak yerine borularınıza bir kamera sokarlar. Artık tesisatçınız doğrudan borularınıza bir kamera yerleştirecek ve size sorunun tam olarak nerede ve ne olduğunu gösterecektir.

Eskiden borularda problem aramanın geleneksel yolu günler sürerdi. Artık yetenekli tesisatçılarımız birkaç dakika içinde sorununuzun kökenini bulabilir. Ayrıca, kendiniz bir göz atmak isterseniz, incelemeyi kaydedebilir ve görüntüleri elinizin altında tutabilirler. Tesisatçıların boruları incelemek için neden kamera kullandığını anlamak kolaydır.

Kamera incelemesiyle ilgili en önemli şeylerden biri hızlı olmasıdır. Bahsedildiği gibi, borularınızı neyin tıkadığını anlamak saatler hatta günler alırdı. Şimdi birkaç dakika içinde tıkanıklık veya sızıntı tespit edilmektedir.

Bir tesisatçı kamera incelemesi yapmak için geldiğinde, soracakları ilk şey ana kanalizasyon hattı bağlantısını nerede bulabilecekleri olacaktır. Bu bulunduğunda, tesisatçı kapağı açacak ve ardından kamerayı boruya yerleştirecektir. Kameranın kendisi çok küçük ve esnek bir kablonun ucundadır. Bu esnek kablo, sıhhi tesisat sisteminizdeki dar kıvrımlardan ve kıvrımlardan geçebilir.

Tesisatçı, kamera kablosunu borularınızdan sürerken, bir video ekranında her şeyi görebilir. Teknolojik aletler haberler ile ön plana çıkıyor.  Bu, gerçek zamanlı olarak bir inceleme yapmalarını sağlar. Bu da size dakikalar içinde cevaplar ve seçenekler sunacaktır. Ayrıca, kanalizasyonda bir şeyin kaybolduğunu düşünüyorsanız, kamera incelemesi ile bu eşya da bulunabilir. Manisa tesisatçı tarafından sunulan kameralı görüntüleme çözümleri ile birlikte tıkanıklık ve sızıntılar çok kısa süre içerisinde ortadan kalkıyor.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler