Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Tuvalet Sifonu Çalışmadığında Yapılacaklar

Evinizdeki tüm eşyalar arasında, muhtemelen onsuz yaşayamayacağınız tuvalettir. Tuvaletinizin sifonu çekmediğini anlamaktan daha kötü çok az şey vardır. Arızalı bir tuvalet, atıkların evinizden uzaklaştırılmasını engelleyebilir. Bu ciddi bir rahatsızlık yaratabilir ve ailenizi zararlı biyolojik atıklara maruz bırakabilir.

Başarısız bir sifonun ilk belirtisinde paniğe kapılmadan önce, tuvaletinizin bir kez daha düzgün çalışmasını sağlamak için aşağıdaki kolay çözümlerden birini deneyin.

1. Tıkanmaları Temizleyin

Bir tuvaletin sifonu çekmemesinin en yaygın nedeni, tahliye hattının tıkanmasıdır. Tıkanmalar birçok nedenden dolayı meydana gelebilir. Sert su, borularınızın iç duvarında biriken mineral birikintileri bırakabilir. Bu tortular su ve atık akışını kısıtlar. Yabancı cisimler ayrıca tahliye hattına sıkışabilir ve tuvaletinizin düzgün şekilde sifonunu çekmesini engelleyebilir.

Tıkanıklığı çıkarmak için bir flanş pistonu kullanmayı deneyebilirsiniz. Bir flanş pistonu, klozet kasesindeki drenaj deliği üzerinde sıkı bir sızdırmazlık oluşturmanıza yardımcı olacak bir kap ile donatılmıştır. Tıkanıklığı kendi başınıza temizleyemiyorsanız, tahliye hattını temizlemek için bir tesisatçıya ihtiyacınız olacaktır.

2. Klapeyi Kontrol Edin

Tuvaletinizin sifonu çekmemesinin bir başka nedeni de aşınmış bir klapedir. Klape, tuvaletinizin deposunun içinde bulunur. Klozetinizin koluna bastığınızda, aslında klapeyi tanktaki drenaj deliğinden uzaklaştırmış olursunuz.

Bir tuvaletin verimli bir şekilde sifonu çekmesi için kanatçık ve drenaj deliği arasında uygun bir conta gereklidir. Zamanla, kanadın lastik kapağı bükülebilir. Tankınızın kapağını kaldırın ve kanatçıkta herhangi bir bükülme, çatlak veya başka bir hasar olup olmadığını gözle kontrol edin. Tuvaletinizin sifon kapasitesini eski haline getirmek için hasarlı klapeyi değiştirin.

Bu yöntemler geçici çözümler sunabilir ancak sifon ve tuvalet sorunlarını gidermek için Manisa tesisatçı ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler