Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Sızıntı Ne Zaman Acil Olarak Kabul Edilir?

Hepimiz hayatımızda küçük bir ya da iki sızdıran boru ile uğraşmışızdır ve “Bu o kadar da kötü olamaz” diye düşünebiliriz. Ancak bir sızıntının acil durum haline geldiğini nasıl anlarsınız? İşte izlemeniz gereken birkaç nokta.

Ne Kadar Kötü?

Lekeli bir tavana veya her ay yükselen su faturasına bakıyorsanız, muhtemelen bir boru kaçağınız var demektir. Kahverengi, rengi atmış su veya ıslanmış bir halı bile evinizde daha büyük sorunların işaretidir.

Harekete Hemen Geçin

Sızıntının acil onarım gerektiren bir şey olup olmadığını değerlendirerek başlayın. Sızıntıyı durdurmayan tuvaletiniz mi yoksa lavabonuz mu? Yoksa çamaşır makineniz borulardan su mu püskürtüyor? Her ne olursa olsun, seçeneklerinizi yeniden değerlendirin. Sızıntıyı gidermek, mesai sonrası bir ziyaretten kaçınmak için ertesi güne kadar bekleyebilirse, makinenizin su bağlantısını çıkarmayı deneyin. Değilse, hemen bir tesisatçı çağırın.

Yanlış yerde küçük bir sızıntı veya yanlış cihaz kullanımı büyük sorunlara yol açabilir. Sadece evinizde değil, onu çevreleyen duvarlarda çok sayıda hasara yol açabilir.

Hızlı Düzeltmeye Ne Dersiniz?

Acil bir sızıntı ile, bir onarımı geçici olarak kendiniz düzeltmeniz mümkündür. Bu durumda, yönetilebilir bir deliği kapatmak için tesisatçı bandı veya koli bandı kullanın. Bunların hiçbiri yoksa, deliği tıkamak için eski havlu ve paçavralara ulaşın. Mümkünse, su akışını şimdilik durdurmak için kapatma vanasını bulun.

Sızıntıyı kontrol altına aldıktan sonra, sorunu incelemesi ve çözmesi için güvenilir bir profesyoneli arayın. Manisa Tesisatçı ile iletişime geçerek sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler