Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Kış Aylarında Tesisat Nasıl Korunmalı?

Tesisat koruma kış aylarında ve soğuk havalarda korunması gereken yapılar ve sistemler arasında bulunmaktadır. Daire içine düzenli olarak soğuk havalarda su girişinin sağlanması konusunda buz ve don sorunu olmadan kullanım alanı oluşturulması gerekmektedir. Dış alan ile temas eden tesisat yapıları daha fazla zarar görmemesi adına sıcak tutacak ve koruyacak bir takım önlemlerde bulunmaktadır. Kış aylarında tesisat ana hattında kullanılacak olan malzemelerin soğuk havalarda kullanım için uygun ürünler olması gerekmektedir. Don ve buz sorunu ile karşılaşma durumunda ise tesisat hattına düzenli ısı verilerek borunun çözümü saplanır.

Kış Aylarında Düzenli ve Kaliteli Ürünlerin Kullanımı İle Tesisat Koruma

Tesisatın donması her kış yüzlerce kullanıcı tarafından şikayet konusu olmaktadır. Kış aylarında suların kullanılmaması ve aşırı soğuk olarak gelmesi gibi sorunlardan şikayet eden kullanıcılar sorunun çözümü için tesisatçıyı aramaktadır. Tesisat ustası tarafından yapılan müdahaleler ile tesisat ısırması sağlanarak don sorunu ortadan kaldırılır. Zaman içinde soğuk hava havaların da etkili ile tekrar don ve buz sorunu oluşmaması için tesisat koruyucu ürünler kullanılması da gerekmektedir.

Tesisat bakımı düzenli olarak tesisatçı ve ekibi tarafından kış ayları gelmeden yapılması gereken işlemlerden biridir. Tesisatım korunması ve oluşacak olan sorunların erken tespiti adına bakım yapılır. Bakım sırasında son ve buzlanma sorununa karşı kış aylarında etkisini göstermesi için koruyucu ürünler ve malzemeler de kullanılarak tesisat koruması sağlanır.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler