Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Mutfakta ve Banyoda Su Kaçağı Tespitinde İpuçları

Su tesisatının en çok geçtiği ve kullanıldığı bölgeler olan banyo ve mutfakta sızıntılar olabilir. Burada bir şüpheniz vardır ama tam teşhisini koyamamış olabilirsiniz. Sızıntının nerede olduğunu, eden olduğunu anlamanız mümkün olmayabilir. Bu gibi durumlarda profesyonel destek almak gerekir. Öyle ki bu destek size en ekonomik çözümleri sunarken hızlı hizmet alınması da önemlidir.

Su Kaçağı ve Sızıntısı Tespiti

Su kaçağı tespiti uzman ellerce yapılabilen bir iştir. Kapalı zeminin altında olan kaçağın bulunması neredeyse imkansız gibi görünür. Bu anlamda tesisatçılar kaçakların bulunması tadilatı ve sorunların giderilmesi için bölgeyi kazma yoluna gider. Islak zemin, fayanslar, duvarlar kazılarak sonuç alınmaya çalışılır. Aslında bu durum çok yanlış bir yoldur. Günlük kullanımınızdaki banyonuzda ve mutfağınızdaki su kaçakları, sızıntıları gibi hususlar anlık olarak kameralı ve dijital donanımlar sayesinde bulunabiliyor. Bu durum da sizlere daha ekonomik hizmet almanın yolunu açmış oluyor.

Ne Zaman Tesisatçıya İhtiyacınızın Olacağını Bilemezsiniz

Her bölgede ayrı tesisat uzmanı bulmanız mümkün olmayabilir. Bu çerçevede hizmet alacağınız kişi ve kurumların da tecrübeli olması, güvenilir olması gibi bir takım hassas noktalar sizlerin arayışı olur. Manisa ile ilçelerinde ikamet edenler için ise Manisa Tesisat arayışı bu tanımlara uyan uzman eller oluyor. Üstelik su kaçağı söz konusu olunca 7-24 zaman dilimi gözetmeksizin hizmet almanın önemi artıyor. Çünkü kaçağın büyüklüğüne göre kişinin evi, iş yeri ve eşyaları da zarar görmüş oluyor. Bunun üzerine alt komşusunun da aynı dertten muhdarip olduğunu düşündüğünüzde hızlı ve ekonomik çözümler almak istiyorsunuz.

Su Kaçağının Tespitinde Yeni Yöntemler

Su kaçaklarının ve sızıntılarının tespitinde farklı yöntemler söz konusudur. Geçmiş yıllarda derme çatma ağaç dalları ile bulunmaya çalışılan kaçaklar artık günümüzde yüksek teknolojiye bıraktığı donanımlar ile yapılmaktadır. Ne kadar kapalı alanda olursa olun ulaşım sağlanabilen kameralı sistemler  lazer tespitli cihazlar sayesinde sizlerin olduğunuz bölgesindeki kaçakları anında tespit etme imkanları bulunmaktadır.

Kullanıcı konumundaki kişiler aslında birkaç deneme ile sızıntıları kendileri bulabilir. Ancak teşhis konulmuş olsa bile burada çözüm bulmak için uzman ellerin deneyimi ile tamiratların yapılması gerekir. Bu işten anlamayan kişilerin sızıntıyı önlemek için atacağı adımlar çok daha büyük maddi zararlar açabilir. Nitekim geçmişte bunun gibi örnekleri görmüşsünüzdür. Küçük dokunuşlar ile yapılacak tadilatlar büyük malzeme değişikliği ile sizlerin bütçesini sarsacağından özellikle Manisa’da ikamet eden kişiler destek almak için Manisa Su Tesisatçısı arayabilirler.

Banyoda En Büyük Kaçaklar Bağlantı Borularından

Banyo da en büyük su kaçaklarının sebebi tuvaletler ve rezervuarlarıdır. Kireçli gelen sular ile su tutma düzeneğinin kireçlenmesi ile su sızıntısı önlenemez gibi bir hal alır. Sürekli klozetinizin su deposunda su tıslaması duyuyorsanız bu durum sizin sürekli suyunuzun boşa aktığı anlamına gelir. Bu durumda su faturasını artırırken su israfı yaşanmış olur.

Su sızıntısı ile kaçakların tespitinde gıda boyası eklemesi de yapılmaktadır. Bu boya ile sızıntının olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Musluklarda olan kaçakların görünmemesi halinde de kuru peçeteler ile silmek sizin sızıntı olup olmadığını anlamanıza yardımcı olur.

Kaçaklar ve sızıntılar bağlantı kısımlarında meydana gelen olağan hususlardır. Burada kullanılan malzemeler ile işçilikler yüzünden zaman içerisinde kaçaklar meydana gelebilir. Bu gibi mağduriyetlerin yaşanmaması açısından da Manisa Tesisatçı sizlerin arayışlarınız içinde olmalıdır. Garantili ve güvenilir tesisat hizmetinde teknik destekte söz konusudur. Bu anlamda da bu tür destekleri her firmadan almanız mümkün değildir.

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler