Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Tesisat Periyodik Bakımı Niçin Önemli?

Tesisat periyodik bakımı her şeyden önce tesisatta veya borularda, cihazlarda vb. sonrasında büyük sorunlar yaşamamak için önemlidir. Bir tür koruyucu hekimlik gibi görülebilecek bu durum sonucunda büyük sorunların ortaya çıkması engellenir. Böylece zamandan ve yüksek maliyetlerden tasarruf edilir.

Periyodik bakım çok farklı tesisat ve cihazlara dönük olarak yapılabilir. Bu bakım konuları en başta odalarda yer alan wc, duş, lavabo gibi ıslak zeminlerde yer alan batarya, musluk, sifon bağlantıları kısımlarında damlama ve sızdırma kontrollerini sağlamak için önemlidir.

Wc, duş, lavabı ve yer süzgeç gider tesisatlarının da kontrol edilmesi yine bakım içinde yer alır. Bu bakım sırasında tıkanıklık oluşumu da tespit edilebildiği için tıkanıklık söz konusu ise gideri tamamen tıkamadan müdahale etme olanağı da söz konusu olur.

Binaların ana ve ara rögarlarının kontrol edilmesi de genel giderde meydana gelebilecek sorunların önlenmesi adına önem taşır. Özellikle gider tıkanıklığı gibi durumların sebebi rögarda meydana gelen tıkanıklar sonucunda oluşabilmektedir.

Diğer bir tesisat bağlantısı olan çatı, oluk, dere ve yağmur mazgalları da yine hızlı şekilde periyodik bakımlar ile kontrol edilmektedir. Böylece çatı kısmında sonradan oluşacak ve büyük sorunları doğurabilecek sorunların da üstesinden gelinebilir.

Manisa tesisatçı olarak tesisat işlemlerine dönük tüm bakım ve onarım çalışmalarını sağlayabiliyoruz.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler