Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Küvet Kurulumu Nasıl Yapılır?

Küvet kurulumu dikkatli şekilde yapılması gerekir. Eğer küvetin sorun çıkarmaması ve işlevini tam yerine getirmesi bekleniyorsa bu durumda kurulum aşamasında belirli noktalara dikkat edilmelidir.

Genel olarak küvetin kurulumu öncesinde binanın uygunluğu da kontrol edilir. Çünkü küvet, dolu halde son derece ağırdır ve özellikle katlarda aşağıya ciddi sorunlar yaratabilir. Bunun için zemin kirişlerinin de incelenmesi önemlidir.

Bu aşamalardan sonra küvet kurulumu için belirli aşamalar takip edilir. İlk olarak küvetin destekleyici çerçeve yardımı ile gelip gelmediği kontrol edilir. Eğer çerçevesi bulunuyorsa ilk bunların kurulumu yapılır. Küvette bulunan musluklar giriş yerlerine takılır. Küvet eğer plastikten yapılmışsa gerilimin çok olmaması adına muslukların arasına destek plakası takılır. Musluk bağlantısını sağlamak adına somun ve konektörler musluklara takılır.

Küvet musluk bağlantısı yapıldıktan sonra çerçeve içindeki yerine yerleştirilir. Küvetin zemine paralel olarak koyulduğundan emin olunmalıdır. Küvet düz hale gelinceye kadar küvet ayaklarını ayarlayarak gerektiği kadar yerleşim ayarları yapılır.

Küvet tahliye borusu ise evin tahliye borusuna bağlanır. Özellikle bu işlem su sızdırma gibi durumların yaşanmaması için çok dikkatli ve özenli yapılmalıdır. Sonrasında küvet kurulumu tamamlanmış olacaktır.

Küvet kurulumu belirli aşamalardan geçtiği için bu konuda profesyonel destek almanız gerekebilir. Bunun için Manisa tesisatçı ile iletişime geçerek sorununuzu çok kısa sürede çözüme kavuşturabilirsiniz.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler