Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Sızıntı Tespitini Kendi Başıma Yapabilir miyim?

Her sabah uyanıp hemen “Bugün su kaçağına karşı tetikte olmalıyım” diye düşünmezsiniz. (Bunu yaparsanız, büyük sorunlarınız olduğunu zaten biliyorsunuzdur ve hemen tesisatçı çağırmanız gerekirdi.) Ancak evin çevresinde sizi bu sızıntılara karşı uyaracak nelere dikkat etmeniz gerektiğini öğrenmek için kendinizi eğitebilirsiniz. Belirtileri öğrendikten sonra, ortaya çıktıklarında onları görebilirsiniz;

Her ay su faturalarınız konusunda dikkatli olun. Maliyete bakmayın, kullanılan litreye bakın. En küçük sızıntılar bile boşa harcanan birçok litre anlamına gelir.

Duvarlardaki veya tavanlardaki küçük renksiz noktalar, suyun bu alanlarda biriktiğini ve alçıpanı çürüttüğünün erken göstergeleridir. Banyoların altındaki zemini dikkatlice kontrol edin, çünkü bu alan evdeki en yüksek sıhhi tesisat yoğunluğuna sahiptir.

Küf ve küfün fark edilmesi kolaydır, ancak evin belirli bölümlerinde büyümelerine neden olabilecek şeyleri göz ardı etmeyin. Alan normalde nemli değilse, küf ve küf oluşumu gizli bir sızıntı anlamına gelebilir.

Hiçbir cihaz açık değilken akan suyun sesi sizi genellikle bir sızıntıya işaret edebilir. Sadece borudan kaçan su değil, borudaki suyun geri kalanı geride kalan boşluğu doldurmak için hareket etmektedir.

Mevsimle bağlantısı olmayan iç mekan nemindeki artış, birden fazla gizli sızıntı anlamına gelebilir.

Bir Profesyonel Gibi Sızıntılar Nasıl Tespit Edilir?

Bir profesyonel gibi sızıntıları tespit etmek için telefonu elinize alın ve bir profesyoneli arayın! Sızıntıların yerini daraltmak için özel sızıntı tespit araçlarına sahip uzman tesisatçılara ihtiyacınız var. Bu sayede sızdıran boruya yapı malzemelerine en az zararla ulaşılır ve hızlı bir şekilde sabitlenir. Bunun için Manisa Tesisatçı ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler