Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Kameralı Sızıntı Bulma Avantajları Neler?

Kameralı sızıntı bulma son dönemlerde gelişen teknoloji sayesinde kolay bir şekilde onarım işlemlerine de başlatılır. Önceden su sızıntısının nereden geldiğini tespit etmek için ya çok uzun süre duvarlar dinlenirdi ya da direkt olarak duvar ya da zemin kırılırdı. Bu da binaya çok zarar veren bir olaydır. Fakat kameralı sistem sayesinde hiçbir yere zarar vermeden sızıntının nereden geldiği tespit edilir. Bununla birlikte sızıntının büyüklüğü bile tespit edildiği için onarım işlemleri de daha kolay olur.

Kameralı Sızıntı Bulmanın Avantajları

Manisa su tesisatçı tarafından kullanılan son teknoloji görüntüleme cihazı sayesinde binanın herhangi bir yerindeki su sızıntısı kolay bir şekilde tespit edilir. Duvarların içerisine kadar ulaşan radyoaktif dalgalar sayesinde kamera ekranında su sızıntısı görülür. Böylece sızıntısının nereden ve hatta neden olduğu bile tespit edilir.

Kameralı kaçak bulma işleminin avantajları şu şekildedir;

  • Kameralı cihazlar sayesinde duvarları ya da zemini kırmaya gerek kalmaz. Su kaçağı bulma işlemi bu sayede başarılı bir şekilde sonuçlanır
  • Kısa bir süre içerisinde kaçak tespit edildiği için daha fazla su sızıntısı oluşumu engellenir.
  • Kameralı cihaz ısıyı ve suyu hızlı bir şekilde algıladığı için zaman kaybı yaşatmaz.
  • Su kaçağı binanın hangi noktasında olursa olsun cihaz sayesinde kolay bir şekilde bulunur.
  • Kameralı cihaz su kaçağını bulduktan sonra boru içerisindeki tıkanıkları da tespit eder. Bu sayede daha detaylı bir onarım işlemi yapılmış olur.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler