Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Kombide Sıcak Su Arızaları Neden Olur?

Kombide sıcak su arızaları meydana geldiğinde kombiniz verimli şekilde çalışmayacak veya hepten arıza moduna geçecektir. Kombilerde yaygın görülen sıcak su arızaları başında su dalgalanması gelmektedir. Kombi sürekli olarak sıcak suyu ısıtıp ardından kısa sürede soğutuyorsa bu durumda dalgalanma meydana gelmiştir. Sorunun iki temel nedeni bulunur; alev sisteminden veya musluk bataryasından kaynaklı olarak sorun görülebilir. Her iki durumda da çözüm için Manisa tesisatçı desteği alabilirsiniz.

Diğer bir önemli sorun ise kombinin sıcak su vermemesi durumudur. Bu duruma pek çok etmen neden olabilir;

  • Elektrik şalteri
  • Kombi bar basıncı
  • Gaz vanası
  • Ateşleme sisteminde arıza
  • Kombinin genel olarak arızalanması gibi sorunlar sıcak su akışının sağlanmamasında görülen temel etmenlerdir.

Öncelikle kombi sıcak su arızasının çözümü için tespit yapılması gerekir. Bunun için de profesyonel destek alabilmeniz çok önemlidir. Sağlanacak olan tespit sayesinde kombideki arızanın neden kaynaklandığı da anlaşılacaktır. Özellikle tesisattan kaynaklı olarak da sıcak su sorunu oluşabilir. Tesisattan kaynaklı olacak sıcak su sorununda tesisat yapısının incelenmesi ve gerekli yerlerde müdahale edilmesi gerekir. Bunun için de Manisa tesisatçı yardımı alınmalıdır. Ayrıca kombinizin genel kış bakımlarının yapılmamış olması da yine sıcak su akışının sağlanmasında sorun teşkil edebilir.

Petekler ısınıyor ancak banyo veya mutfağa sıcak su gelmiyorsa bu durumda da tesisat kaynaklı sorun vardır ve genel tesisat yapısı incelenmelidir.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler