Adres Çarşı Mah. 1803. Sok. No14/A Şehzadeler Manisa
Telefon 05510439499

Klozet Montajında Önemli Noktalar

Manisa Su Tesisatçısı Cihazla Kırmadan Su Kaçak Tespiti

Klozet montajı yapmak sorunsuz bir kullanım elde etmek açısından önem taşıyor. Ev veya işyerleri için en çok kullanılan alanlardan olan tuvaletlerin konforlu ve hijyenik kullanımı için klozet montajında belirli noktalara dikkat etmek gerekiyor.

Klozet Montajında Önemli Noktalar

Klozet montajı yaparken özellikle klozetin yerleştirme alanının doğru olarak belirlenmesi gerekiyor. Klozetlerin çoğu yan taraflarında veya ön ya da arka taraflarından zemine tutturulması için geçirilecek somonlar için yapılmış olan deliklere sahiptir. Bu deliklerin yerleri ilk olarak montaj yapılacak olan zeminde belirlenir ve işaretlenir. İşlem sonrasında klozetin kenarlarında bulunan deliklerden kurşun kalem ile işaretleme yapılır. İşlem klozetin en doğru şekilde sabitleme yapılabilmesi için son derece önemlidir. İşaretlenmiş olan yerler matkap ile delinir ve vidaların takılacağı yer de belirlenir.

Klozet ilk olarak vidalar veya somunlar ile sabitlenir ve ardından da etrafına fayans yapıştırıcı olarak kullanılan derz dolgu sürülür. Bu sayede su sızıntılarının önüne geçilmesi hedeflenmektedir. Bazı durumlarda klozet duvara gömülü olabilir. Bu durumda klozetin su haznesinin olacağı yer duvarda delinerek belirlenir. Özellikle harici olan klozetlere göre gömme klozet montajında tesisatın doğru bağlantısının kurulması çok önemlidir.

Montaj sırasında yapılacak en ufak yanlış bile önemli sorunları beraberinde getirebileceği için mutlaka profesyonel tesisatçı yardımı alınarak montaj işlemi yapılmalıdır. Manisa su tesisatçısı olarak klozet montaj işlemleriniz için sorunsuz ve uygun fiyatlı çözümler sunuyoruz.

 

Sayfamızı Paylaşın

Blog


Etiketler